Artykuł

NASA ostrzega! Coraz większy niepokój związany z końcem świata

niewiarygodne.pl 03.12.2012 12:17
NASA ostrzega! Coraz większy niepokój związany z końcem świata

"Apokalipsa" może nadejść, ale w sposób, w jaki nikt się jej nie spodziewa (fot. AP)

  A A A
Za niespełna trzy tygodnie może być już po nas - takie słowa są bliskie sercom rzeszy ludzi na całym świecie. Wszystko przez rzekome proroctwo Majów, które wieścić ma nadchodzący koniec dziejów. Informacje, które nieustannie pojawiają się w mediach, sprawiły, że coraz więcej ludzi zaczęło wierzyć w tę wizję. Specjalny komunikat w sprawie wydała ostatnio NASA. Przedstawiciele agencji ostrzegli, że całe zamieszanie wokół tej sądnej podobno daty może spowodować trudne do wyobrażenia straty, a w efekcie doprowadzić do czegoś, co można by nazwać samospełniającym się proroctwem.

Nikt już nie ma chyba wątpliwości, że końcówka tego roku będzie wyjątkowa. Oprócz tradycyjnego w ostatniej dekadzie grudnia oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia oraz sylwestrowe szaleństwo, pojawiła się jeszcze jedna data, której towarzyszyć będą wzmożone emocje. Mowa oczywiście o dniu 21 grudnia, który - ze względu na rzekomą przepowiednię Majów - coraz więcej ludzi uważa za schyłkowy w dziejach ludzkości.

Wielu naukowców wypatruje prawdziwej klęski, jaka może dotknąć ludzkość w najbliższych dniach. Nie są one związane bynajmniej z katastrofami i kataklizmami, które miałyby spaść na mieszkańców Ziemi. Za wielkie niebezpieczeństwo należy zaś uznać obłęd towarzyszący nadejściu "tego" czasu. Eksperci podkreślają, że w wielu środowiskach pojawił się nastrój paniki. Atmosfera taka może doprowadzić do nieprzewidzianych i gwałtownych zachowań, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Badacze uważają, że wraz ze zbliżaniem się "tej" daty, wśród nastolatków, którzy naprawdę boją się końca świata, wzrosnąć może liczba samobójstw. Naukowcy twierdzą także, że w związku z zaistniałą sytuacją coraz więcej młodzieży cierpi na bezsenność oraz z powodu braku apetytu - poinformował serwis "Live Science".

"W czasie, kiedy wielu ludzi traktuje to jako formę żartu, a wielu pozostałych jako tajemnicę, istnieje pewna grupa ludzi, którzy są naprawdę zaniepokojeni" - powiedział David Morrison, astrobiolog z NASA Ames Research Center. "Myślę, że propagowanie przez internet plotek, które mogą wystraszyć dzieciaki to prawdziwe zło".

Eksperci z Amerykańskiej Agencji Kosmicznej starają się też tonować nastroje wśród tych, którzy uważają, że 21 grudnia 2012 r. w Ziemię uderzy nieznana nauce planeta albo jakiś inny obiekt, który doprowadzi nas do zagłady. Zdaniem astronomów, nie ma absolutnie takiego niebezpieczeństwa.

Według naukowców, całe zamieszanie wokół końca świata A.D. 2012, które zaskakująco okazało się mieć olbrzymi potencjał marketingowy, należy uznać za zwykłą fantazję, która ma jednak daleko idące skutki dla wielu ludzi na całym świecie.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: NASA | Majowie | przepowiednie | wizje | apokalipsa

oceń
tak 465 57.55%
nie 343 42.45%

Opinie (1911)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

7
2
~patriota1 2012-12-03 (23:18) 4 lata 9 miesięcy 22 dni 2 godziny i 41 minut temu

Końca świata nie będzie z dwóch powodów : 1. Pan Bóg tylko wie kiedy będzie koniec świata a 2. To Pan Jezus powiedział, że koniec świata nadejdzie w momencie kiedy go się najmniej wszyscy będziemy spodziewać.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

11
2
~dyzio 2012-12-04 (09:09) 4 lata 9 miesięcy 21 dni 16 godzin i 50 minut temu

Majowie powiedzieli,że końca świata nie będzie bo jest nowa Toyota,to czego się bać.

odpowiedz

3
1
~sch60 2012-12-04 (08:56) 4 lata 9 miesięcy 21 dni 17 godzin i 3 minuty temu

Głupota mediów jest przeogromna - gdy naprawdę będzie potrzeba ostrzec przed kataklizmem ilu weźmie to na po werznie ? Powinni odpowiadać za to co piszą i zamieszczają .

odpowiedz

2
1
~olo 2012-12-04 (08:52) 4 lata 9 miesięcy 21 dni 17 godzin i 7 minut temu

Sąd ognia <trzy dni ciemności> i proroctwa Daniela to prawda a nie jakiś kalendarz majów a według książki <Mistyczne miasto Boże> Mari z Agredy to świat liczy sobie 7141 lat od Adama i Ewy.

odpowiedz

2
0
~docio 2012-12-04 (08:49) 4 lata 9 miesięcy 21 dni 17 godzin i 10 minut temu

Wczoraj było 1705 komentarzy na tym forum, dziś jest już 1694. Administratorzy usuwają niewygodne dla nich opinie.

odpowiedz

14
0
~Oo 2012-12-03 (23:54) 4 lata 9 miesięcy 22 dni 2 godziny i 5 minut temu

NASA dała ludziom do wiadomości, że sami sobie możemy krzywdy narobić bezwiednie. Jeśli przez długi czas bardzo wiele ludzi będzie wierzyć w jakieś złe wydarzenie, to skumulowana w ten sposób niegatywna wibracja może faktycznie wywołać coś co mogłoby się nie zdarzyć. Nie bez powodu użyli określenia "samospełniające się proroctwo". Sęk w tym, że NASA doskonale wie w czym żyjemy, a wielu ludzi na świecie jest nieświadomych z tego, że my sami posiadamy w sobię wielką moc ukrytą w umyśle. Wszelkie cuda, czy samouleczenia są własnym działaniem. Będą wciąż powtarzał, że wiara a religia to dwie różne rzeczy. Odpowiednio skumulowana pozytywna bądź nie wibracja, nawet w pojedynkę może urzeczywistnić pewne zdarzenia, najczęściej dotyczące samego siebie. A tutaj mamy doczynienia z masową, długotrwałą kumulacją wibracji miliardów ludzi, co może dać bardzo złe skutki. Najgorzej, że my sobię z tego sami sprawy nie zdajemy, że w większości wszystko jest zależne od nas samych. Powinni w końcu wyjawnić to wszystko co jest przed nami ukrywane na skalę światową od dawna i wtedy nastąpiłyby nowe czasy olśnienia i zmiany ludzkości oraz postrzegania wszystkiego w czym żyjemy. Osobiście uważałem, że tym właśnie będzie nasz "koniec świata", czyli masową pozytywną zmianą w sposobie myślenia i postępowania ludzkości, w końcu zdjęcie klapek z oczu przed tym co było tak długo ukrywane. Nowa era, metaforycznie nazywana końcem świata jakiego znamy, bo nastąpiły nowe oświecone dzieje. Jednak wydaje mi się, że to było za piękne i ci co nad tym panują i trzymają to w rękach, wykorzystają to, żeby jeszcze bardziej namieszać zwykłym ludziom w głowach. Żyjemy trochę jak w klatce w zoo i widzimy kawałek świata za kratami i karmią nas tylko takimi informacjami jakie nam podadzą w misce. Ci, którzy wiedzą o czym mówię, doskonale wiedzą w czym tkwi problem.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

3
2
~Dertuio 2012-12-04 (08:06) 4 lata 9 miesięcy 21 dni 17 godzin i 53 minuty temu

Wierzcie NASA i calej ameryce to w zimę będziecie w klapkach popylac. Ten caly koniec swiata to jedno wielkie g...o wymyslone przez amerykancow ktorym sie w tylkach po przewracalo.

odpowiedz

0
0
~,./.. 2012-12-04 (07:30) 4 lata 9 miesięcy 21 dni 18 godzin i 29 minut temu

Droga redakcjo... wytlumaczcie mi, czemu usuneliscie mojego posta? czyzbym kogos urazil? O ile sie orientuje wlasne zdanie jest ''jeszcze'' legalne.

odpowiedz

1
0
~prorok 2012-12-04 (02:49) 4 lata 9 miesięcy 21 dni 23 godziny i 10 minut temu

Ludzie podobnie jak mrówki lecą do kłamstwa jak do rumu. Skutek wiadomo jaki potem jest.

odpowiedz

2
0
~tyle 2012-12-04 (02:46) 4 lata 9 miesięcy 21 dni 23 godziny i 13 minut temu

Ludzie lubią słuchać to w co chcą wierzyć.

odpowiedz

regulamin serwisu