Artykuł

Tesla i jego szalone wynalazki

niewiarygodne.pl 04.10.2010 15:02
Tesla i jego szalone wynalazki

Jeden z największych geniuszy i wynalazców XX wieku (fot. The Secret of Nikola Tesla)

  A A A
Znany jest jako jeden z największych geniuszy i wynalazców XX wieku, ale równocześnie jako jedna z tragiczniejszych postaci świata nauki. Niedoceniony mistrz, bez którego dzisiejszy świat wyglądałby zupełnie inaczej. Nicola Tesla pozostawił po sobie wielkie projekty i idee, które jak przyznaje wielu, wyprzedzały jego czasy. Czy gdyby jego życie i interesy potoczyły się inaczej, zmieniłby jeszcze bardziej oblicze świata? Nie wiadomo.Wiadomo natomiast, że przyszedł na świat w 1856 roku w serbskiej rodzinie zamieszkałej w chorwackiej wsi Smiljan. Mimo pragnień ojca, który w Nikołaju (jak miał Tesla naprawdę na imię) widział przyszłego księdza, jego kariera potoczyła się inaczej. Po studiach technicznych w Grazu, przeniósł się do Budapesztu, gdzie stworzył projekt silnika, którym zainteresował się słynny Thomas A. Edison, zapraszając Teslę do Ameryki. Wynalazca żarówki nie był jednak tak prawym i uczciwym człowiekiem, jakimi powinni z zasady być wielcy wynalazcy. Po wykorzystaniu i oszukaniu Tesli, który pracował u niego za darmo przez prawie rok, wyrzucił go z pracy. Mimo to inni pomogli mu w realizacji swych pomysłów, zakładając Tesla Electric Company.

Życie wielkiego wynalazcy w Ameryce nie było usłane różami, ale za to pełne pomysłów, często nierealnych nawet z dzisiejszego punktu widzenia. Pod koniec życia Tesla zaczął rozmyślać o zdalnie sterowanych robotach, a także o wolnej energii, którą jak twierdził, udało mu się ujarzmić. O tym jednak za chwilę. O jego wynalazkach napisano wiele, podobnie, jak o niespełnionych marzeniach (których symbolem stała się słynna wieża w Wardenclyffe), których realizacja pochłonęła niejedną fortunę i sprawiła, że Tesla stał się pierwowzorem popkulturowego "szalonego naukowca".

Ale idea taniej wolnej i dostępnej dla wszystkich energii nie była jedyną, która wydawała się nie tylko wyprzedzać swoje czasy, a była konceptem dosłownie wziętym z księżyca. Jedna z popularnych legend związanych z Teslą mówi, że po jego śmierci, która nastąpiła 7 stycznia 1943 w pokoju jednego z nowojorskich hoteli, wszystkie jego notatki, w których znajdowały się również te bardziej egzotyczne koncepcje serbskiego geniusza, zostały przejęte przez służby specjalne. Nie wiadomo, co mogło ich tak interesować. Z pewnością jednak jedną z tych rzeczy były futurystyczne bronie.

Pod koniec życia Tesla rozprawiał dużo o koncepcji "telesiły" i opartej o nią energii. Szerzej koncepcja ta znana jest jako "promień śmierci" Tesli, nad którym pracował ponoć całe swoje życie. W jednym z dokumentów napisał nawet, że będzie to "superbroń, która położy kres wszelkim wojnom" a może być wykorzystywana zarówno przeciwko piechocie, jak i w wojnie w przestworzach. Choć starał się on zainteresować tym wynalazkiem rządy USA i kilku europejskich państw, nikt nie pokusił się o rozwijanie wizji tak potężnej rzekomo broni.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: tajemnice historii | badania naukowe | tesla

oceń
tak 22 100%
nie 0 0%

Opinie (51)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
1
~Jerry 2014-10-20 (22:35) 3 lata 1 miesiąc 3 dni 22 godziny i 55 minut temu

....to był naprawdę piękny umysł...i nie wiem czy nie większy od Eistaina..!!!

odpowiedz

0
4
~ppp 2010-10-05 (10:42) 7 lat 1 miesiąc 19 dni 10 godzin i 48 minut temu

Dziękuję NIE
Małe ilości energii wypromieniowywane przez telefony komórkowe podnoszą ryzyko, czy wręcz wywołują nowotwory mózgu. Naukowcy ostrzegają, że tzw. elektrosmog , wywoływanny kablami energetycznymi wywołuje choroby. Co powodowałyby gigantyczne ilości energii, czyli energia wszystkich elektrowni przesyłana w formie fal elektromagnetycznych ? Obawiam się, że wprawdzie ta energia byłaby dla wszystkich dostępna, ale nie byłoby nas!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
0
~1maniek69 2010-10-05 (10:31) 7 lat 1 miesiąc 19 dni 10 godzin i 59 minut temu

tak bo pieniądze żadzą a nie ludzie
ludzkość zmarnowała swoją szansę no ale trudno szkoda chłopa mógł jeszcze wiele zdziałać, a nam by było łatwiej

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

10
3
~realista 2010-10-05 (11:25) 7 lat 1 miesiąc 19 dni 10 godzin i 5 minut temu

Zwalczajcie NWO Nowy Porządek Świata
System HAARP jest niestety urzeczywistnieniem broni opracowanej przez Nicola Tesle. Jest to broń tak potężna że może ona modyfikować pogodę w dowolnym obszarze na kuli ziemskiej. Huragany, powodzie, trzesienia ziemi, susze, wybuchy wulkanów może wywoływać system HAARP. Moc systemu HAARP idzie w Gigawaty a atmosfera w którą uderza promień z systemu HAARP po prostu się gotuje. Impulsy elektromagnetyczne wysyłane z tego systemu mogą spowodować awarie energetyczne na skalę globalną. (Testy działania tego systemy w zakresie unieruchamiania systemów energetycznych już zostały przeprowadzone i to na całym świecie. Zaskakująca była powtarzalność awarii w kilku lub kilkunastu miastach na świecie. Mimo iż brzmi to jak science - fiction to jest to prawdą. Zastanawiam się do czego jeszcze mogą posunąć się ci ludzie w walce z ziemią.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
6
~jnj 2010-10-17 (15:18) 7 lat 1 miesiąc 7 dni 6 godzin i 12 minut temu

tesla
energia która pochodzi niewiadomo skad jest niewiadoma i lepiej tego nie ruszac i zagłebiac bo moze pozniej sie i to na 100 procent przeciwko człowiekowi i jak nad nia zapanowac bio energie sa mocami zła zwłaszcza w medycynie nie róbcie tego bo bio enrgoterapełta jest b czesto posrednikiem pomiedzy piekłem a ziemia

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~;) 2012-10-02 (23:08) 5 lat 1 miesiąc 21 dni 22 godziny i 22 minuty temu

ale podobny do Fraczewskiego !!!

odpowiedz

15
2
~Rick 2010-10-05 (05:36) 7 lat 1 miesiąc 19 dni 15 godzin i 54 minuty temu

Wspaniały człowiek
Chciał pomóc ludzkości ruszyć do przodu, ale jak to zykle bywa został oszukany i wykorzystany przez te amerykańskie kapitalistyczne świnie, których celem życiowym jest robienie pieniędzy po trupach.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

9
0
~mars 2010-10-05 (11:09) 7 lat 1 miesiąc 19 dni 10 godzin i 21 minut temu

Samochód elektryczny
Podłączył silnik elektryczny do jakiegoś układu lampowego i pojechał autem z predkością 130 km/godz.Do dziś nie wiadomo co on zrobił. A głupi ludzie piszą, że wariat.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

6
1
~qazar0 2010-10-06 (20:41) 7 lat 1 miesiąc 18 dni i 49 minut temu

T.Tesli
Ta, Tesla był wielkim geniuszem. niestety, za bardzo wyprzedzał zwoje czasy. ps. Mam 2 transformatory Tesli, fajna sprawa.. pewnie ludzie za jego czasów widzieli w tym dosłownie magie.

odpowiedz

1
1
~ZBYCH 2010-10-05 (19:17) 7 lat 1 miesiąc 19 dni 2 godziny i 13 minut temu

heheehe h
JA WŁASNIE URZYŁEM BRONI 3 razy w tym raz w kakałko

odpowiedz

regulamin serwisu