Artykuł

21 Wiek

Tajemnica grobu Jezusa Chrystusa

13.03.2009 14:32
Tajemnica grobu Jezusa Chrystusa

Jedno z miejsc, gdzie jakoby pochowany jest Jezus, znajduje się w jerozolimskiej dzielnicy Talplot (fot. 21 wiek)

  A A A
Niewiele postaci zapisało się w dziejach ludzkości tak mocno jak Jezus z Nazaretu, zwany Chrystusem. Właśnie on stał się najważniejszym symbolem kultu, który z czasem zamienił się w religię ogólnoświatową. Jedną z podstaw wiary chrześcijańskiej jest zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Czy wiemy na pewno, gdzie jest jego grób?Nowy Testament nie pozostawia wątpliwości: Jezusa ukrzyżowano, ciałem zajęli się towarzyszący mu uczniowie i ułożyli je w jednej z jaskiń. Po trzech dniach zniknęło. Jezus wstał z martwych, ukazywał się swoim zwolennikom, po czym został wzięty do niebios. Tyle w radykalnym skrócie mówi nauka chrześcijańska. "21. Wiek" spróbuje spojrzeć na te ewangeliczne wydarzenia oczyma współczesnej nauki.

Grób odnaleziony!

Na niedawnej konferencji archeologicznej, zmarły w 1980 r. archeolog izraelski, Josef Gat, otrzymał pośmiertną nagrodę, którą odebrała jego żona Rut. Jej przemówienie spowodowało konsternację - ogłosiła bowiem, że jej mąż wiedział dokładnie, gdzie znajduje się miejsce pogrzebania Jezusa Chrystusa. Od razu nasuwa się pytanie: Jeżeli Josef Gat znał miejsce wiecznego odpoczynku Jezusa, czemu nie podał tego do publicznej wiadomości? Dlaczego rewelacja wychodzi na światło dzienne ponad ćwierć wieku od śmierci archeologa? Rut Gat ma na to gotową odpowiedź. Otóż jej mąż obawiał się zadrażnienia stosunków między chrześcijanami a Żydami, kolejnej fali antysemityzmu. Przecież takie odkrycie podważy podstawy religii chrześcijańskiej. A Żydzi raczej nie cieszą się wśród chrześcijan zbytnią sympatią, choć i Jezus Chrystus był Żydem.

Rut Gat ogłosiła, iż jej mąż znał dokładne położenie miejsca, gdzie pogrzebano Jezusa (fot. 21 wiek)
Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: religia | badania naukowe | znaleziska

oceń
tak 1 50%
nie 1 50%

Opinie (623)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~xd 2013-01-05 (16:45) 4 lata 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 59 minut temu

Morduj zabijaj w imięnawet i chrystusa, w obecnści boga

odpowiedz

1
1
~nick 2009-06-05 (01:01) 8 lat 4 miesiące 12 dni 2 godziny i 43 minuty temu

tytul
pierwszy post bardzo mądrze napisany szkoda tylko że Wy katolicy tak usilnie zmuszacie innych do wiary i w tak wulgarny sposób wyrażacie się o wszystkich którzy nie myślą tak jak Wy. z kolei my agnostycy i ateiści potrafimy spojrzeć na świat z przymrużeniem oka, potrafimy prowadzić dyskusję, mamy argumenty, których Wam brakuje i zamiast których używacie przemocy słownej. najprościej jest obrazić się albo kogoś zwyzywać, ale tak robią ludzie którzy nie mają czym bronić swego zdania, bo podświadomie wiedzą, że nie mają racji. Wasza religia uczy przecież tolerancji i miłości bliźniego. jakim więc prawem nazywacie siebie chrześcijanami? wiecie co tak naprawdę różni ateistę od katolika? to że ten pierwszy lepiej zna wiarę w którą nie wierzy. stąd nasza umiejętność rozmowy i Wasz tej umiejętności brak. bo pod względem pod względem przestrzegania prawd wiary w gruncie rzeczy nie różnimy się niczym, no może tym, że Wy musicie się z spowiadać ze swych błędów i popadacie w skrajną hipokryzję uważając się za lepszych a żyjąc dokładnie tak samo, a niejednokrotnie znacznie bardziej występnie.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
1
~piotras 2009-03-13 (21:16) 8 lat 7 miesięcy 3 dni 6 godzin i 28 minut temu

Wiara i religia to bzdura !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Religie wymyslili kiedys prymitywni ludzie którzy nie potrafili odpoiwedziec sobie na pytanie skąd sie wziął wszechswiat i zycie na nim.. Wymyslili nadprzyrodzoną moc za swiatów i nazwali ją Bogiem.. Dzis jest nauka która rozwiemwa wszellkie wątpliwosci. Naukowcy potrafią udowodnić pochodzenie człowieka, ludzkosci czy nawet powstanie wszechswiata.. a Boga jakoś nie widziałem..

odpowiedz

pokaż 35 ukrytych odpowiedzi

1
3
MatMat 2009-03-13 (15:15) 8 lat 7 miesięcy 3 dni 12 godzin i 29 minut temu

Grób Jezusa Chrystusa?
Wedlug mnie dzisiejszy Jezus wyladowalby w wariatkowie za to co mówil...Ilez jest ludzi na swiecie twierdzacych, ze sa dziecmi stworzyciela? A ile z nich siedzi w psychiatryku! W tamtych czasach ludzie byli "ciemni" i wierzyli w to co Jezus mówi. A, ze niby uzdrawial ludzi... Pewnie znachor. Do tego... biblia, stary testament, nowy testament-wszystkie powstaly dluuugo po smierci Chrystusa, wiec jaka gwarancja, ze nie byly to przekazywane z pokolenia, na pokolenie legendy??

odpowiedz

pokaż 91 ukrytych odpowiedzi

0
0
~zenon 2010-06-30 (10:20) 7 lat 3 miesiące 16 dni 17 godzin i 24 minuty temu

z Nazaretu czy z Betlejem?
W stajence czy w grocie? Ewangelie, pomimo, że ponoć pisali je "swiadkowie tamtych wydarzeń", nie potrafili uzgodnić gdzie Jezus się urodził. Zatem, trzeba ostrożnie podchodzić do innych przekazów Ewangelii, a nie bezkrytycznie przyjmować wszystkie zawarte w nich. przekazy.

odpowiedz

0
0
~adrian 2010-03-30 (03:23) 7 lat 6 miesięcy 17 dni i 21 minut temu

oj
dla mnie zycie bez Niego nie mialo by zadnego sensu ,nawet sobie nie jestem wstanie wyobrazic zycia bez Niego ...wiara ....jeszcze raz wiara

odpowiedz

0
0
~adrian 2010-03-30 (03:19) 7 lat 6 miesięcy 17 dni i 25 minut temu

oj
to ze nie wrzysz to twoja indywidualna sprawa ...ja wiem jedno ze nasze zycie ...to slowa Jezusa to jego odpowedz ...czy ubosto czy cierpienie ...czy wiele innych spraw dotykajacych nas ...to i kazdy rozumuje to inaczej jak chce ja widze to w ten sposob

odpowiedz

0
0
~KillerPL 2009-03-19 (10:33) 8 lat 6 miesięcy 27 dni 17 godzin i 11 minut temu

BOGA NIEMA gdyby był to ludzie biedni by nie umierali JA W BOGA NIE WIERZE... to bzdury

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

1
0
~xDDDD 2009-09-24 (17:15) 8 lat 22 dni 10 godzin i 29 minut temu

hmmm ...
o czym to ja .. a tak xD moja siostra (zakonna) xD była na górze Golgota xD podobno i widziała te kamienie i ta krew itp .. xD no a .. co do tego grobu to ..... too ... a co was to xDD

odpowiedz

0
0
~max 2009-07-02 (22:34) 8 lat 3 miesiące 14 dni 5 godzin i 10 minut temu

ciemnogrodzie
zeby cos krytykowac trzeba najpierw cos na ten temat wiedziec .chyba ze ktos woli wierzyc ze mial pradziada malpke co skakala po drzewach ,gratuluje rodzinki chociaz nie kturym muzgi sie nie ewulowaly do do dzisiaj!!

odpowiedz

regulamin serwisu