Artykuł

Niebo naprawdę istnieje! Oto dowód

niewiarygodne.pl 23.03.2011 16:58
Niebo naprawdę istnieje! Oto dowód

4 latek przeżył śmierć kliniczną. Twierdzi, że spotkał Boga (fot. AP)

  A A A
Pojęcia takie, jak "życie po śmierci" czy eksterioryzacja od dawien dawna intrygują ludzi na całym świecie. Zjawisko, w ramach którego ludzka świadomość odbywa podróż poza ciało doświadczane jest często przez ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną. Fenomen, który nie pozwala spokojnie spać naukowcom staje się udziałem różnych ludzi - bez względu na płeć, rasę, pochodzenie społeczne czy wyznawaną religię. Co ciekawe, zjawiska polegającego na "wydostaniu się" poza ciało zaznają zarówno dorośli, jak i małe dzieci. Na amerykańskim rynku wydawniczym pojawiła się niedawno książka "Heaven is for Real", która stanowi zapis przeżyć chłopca, który w wieku 4 lat znalazł się na granicy życia i śmierci. Lekarzom cudem udało się ocalić malucha.Wydarzenia służące jako kanwa książki, która stała się prawdziwym bestsellerem w Stanach Zjednoczonych, trafiając na czołówki wielu zestawień, miały miejsce kilka lat temu. Właśnie wtedy Colton Burpo przechodził operację usunięcia wyrostka robaczkowego, który pękł w jego trzewiach. Niestety, w trakcie zabiegu wystąpiły komplikacje i akcja serca u chłopca uległa zatrzymaniu. Na szczęście akcja reanimacyjna zakończyła się sukcesem. Ale...

Kilka miesięcy po tych wydarzeniach młody Colton zaczął opowiadać swoim rodzicom dziwne historie. Wyznał, że podczas operacji zaczął się nagle unosić nad swoim ciałem, obserwując kolejne działania lekarzy. Także z góry zobaczył modlących się za niego rodziców, a potem... trafił do nieba. Chłopiec stwierdził, że podczas wizyty w zaświatach spotkał swojego dziadka oraz siostrę, która zmarła jeszcze przed narodzinami. Colton miał też stanąć przed obliczem Boga i ujrzeć Jezusa. Czy możliwe, aby 4-letni chłopiec sam sobie wszystko wymyślił?

Naukowcy wciąż próbują znaleźć naukowe uzasadnienie dla podobnych przypadków. Dotychczas pojawiły się dziesiątki różnych teorii pochodzących z różnych ośrodków badawczych. Zdaniem naukowców z George Washington University w Waszyngtonie, za niezwykłe doznania, które towarzyszą ludziom w momencie śmierci odpowiadać może nagły wzrost aktywności elektrycznej w mózgu. Doszli oni do takich wniosków na podstawie analizy fal mózgowych umierających pacjentów. Wg nich, ta nagła zmiana może wywoływać właśnie uczucie unoszenia się nad własnym ciałem czy też wrażenie przemieszczania się w kierunku światła.

Entuzjazm naukowców z George Washington University Medical Faculty Associates studzi Kevin Nelson z University of Kentucky. "Jest mało prawdopodobne, by przy użyciu tradycyjnych metod rejestracji fal mózgowych, udało im się zobaczyć coś, czego nie zaobserwowano wcześniej" - powiedział naukowiec.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: religia | medycyna | cuda

oceń
tak 31 86.11%
nie 5 13.89%

Opinie (626)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~niepelnosprawny.org 2016-05-13 (21:49) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 13 godzin i 20 minut temu

jak chca zaprzeczyc naukowcy temu, ze 4 latek widzial siostre i dziadka, o siostrze nie wiedział, o dziadku tylko mu powiedziano, a wskał zdjecie z lat mlodosci dziadka...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~sceptyk 2015-11-16 (12:40) 1 rok 11 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 29 minut temu

Tematyka,,życie po życiu" jest bardzo atrakcyjnym tematem,którego książki sie dobrze sprzedają.Nie kwestionuję tego,że podczas utraty przytomności świadomośc człowieka rejestruje to co sie dzieje koło niego(a czasem i w innych miejscach) ale relacje z pobytu w niebie mozna przyjąć z przymrużeniem oka.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~niepelnosprawny.org 2016-05-13 (21:46) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 13 godzin i 23 minuty temu

naukowym udowadnianiem na istnienie Boga zajmuje sie Ravi Zaharias, takze kreacjonisci glowny z nich byl ostatnio w poznaniu, ale zapomialem nazwiska...

odpowiedz

5
0
~fik 2015-09-28 (10:04) 2 lata 20 dni 1 godzinę i 5 minut temu

JAK MOŻNA NIE WIERZYĆ W BOGA SKORO JEZUS ISTNIAŁ, TO TAK JAK BY KTOŚ KWESTIONOWAŁ BITWĘ POD GRUNWALDEM,TO TEŻ OPISALI HISTORYCY,PODOBNIE JAK JEZUSA,BYLI ŚWIADKOWIE,WIĘC TRUDNO OBRONIĆ SCEPTYKOM ICH TEZY.

odpowiedz

0
6
~Paweł 2012-12-02 (10:50) 4 lata 10 miesięcy 16 dni i 19 minut temu

Aby stwierdzić czy są to jakieś fantazje czy nie, to trzeba odpowiedzieć sobie na trudne pytanie: czym jest Świadomość i czy powstaje w mózgu czy nie? Polecam wszystkim zainteresowanym książkę Nisargadatty Maharaj - "Rozmowy z mędrcem" oraz książkę Eckharta Tolle - "Potęga teraźniejszości". Pozdrawiam

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
3
~ktoś 2012-12-02 (09:57) 4 lata 10 miesięcy 16 dni 1 godzinę i 12 minut temu

w Bibli pisze, że nawet aniołowie nie widzą oblicza Boga (poza kilkoma z wyższych grup) Więc jakim cudem człowiek mógł go zobaczyć? On nie jest godzien patrzeć na Boga.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

6
3
~norbert 2014-01-31 (10:52) 3 lata 8 miesięcy 17 dni i 17 minut temu

kochany Coltonie twoja przygoda stanowi zastrzyk wiary dla tych którzy próbują filozofować po swojemu :)))) dobry BÓG JEST EKUMENICZNY I NIE JSTNIEJA PODZIAŁY NA WYZNANIA

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
3
~Ja 2014-04-22 (21:31) 3 lata 5 miesięcy 25 dni 13 godzin i 38 minut temu

Jeżeli wierzę w Boga i wierzę w to co jest tu napisane a nie chodze do kościoła bo nie lubie to czy jest to grzech?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
1
~feri 2014-04-26 (21:58) 3 lata 5 miesięcy 21 dni 13 godzin i 11 minut temu

mam mieszane uczucia! wierze w niebo ale parę fragmentów tej książki budzi podejrzenie o manipulacje ludzkimi emocjami . 1) małe dziecko napewno nie wie , jak wygląda kolor purpurowy 2) czy aby napewno Jezus przechadza się po niebie w złotej koronie wysadzanej diamentami( w tym wieku dziecko napewno nie zna się na kamieniach szlachetnych) 3)"wyszedłem z ciała , gdy operował mnie doktor... i obserwowałem wszystko z góry" dziecko w tym wieku nie używa takich sformułowań i nie zapamiętuje nazwiska lekarza , bo i po co? 4) wychodzi na to , że istnieje niebo katolickie i protestanckie, bo gdyby mały rzeczywiście był w niebie , musiałby wspomnieć o jakiejś Pani (Maryi) u boku Jezusa. Powiastka w stylu amerykańskim. Poza tym , za mało ważnych pytań-są zbyt ostrożne i powierzchowne, za dużo beznadziejnych opisów i rozczulania się pastora nad sobą, 1/3 książki można śmiało pominąć.Nie polecam!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
0
~ONA25 2014-05-12 (22:45) 3 lata 5 miesięcy 5 dni 12 godzin i 24 minuty temu

Czytam wasze komenatrze i smiac mi się trochę chce.. Nie widziałam tego filmu ale tez nie mam powodu żeby młodemu nie wierzyc.. Wiadomo ten co nie wierzy w Boga będzie robil i mowil wszystko żeby tej myśli do siebie nie dopuscic. Ale odbiegając od książki/filmu. Skoro Ci co nie wierza wymyślają aspekty "wyjasniajace" to co chłopczyk w tym filmie mowi to popatrzcie na Jana Pawła II. Zwykly Polak który został papieżem jaka była jego wiara! Żeby moc oglosic go Świetym dokładnie badano czy ludzie którzy twierdzili ze modląc się do niego wyprosili swoje laski potwierdzily się. Nie ma powodow żeby nie wierzyc.. A nikt z nas nie mogę negować tego co ten chlopiec widział bedac "na po drugiej stronie" żaden z nas nie przezyl tego co on. Może zamiast wypisywać wszystkiego na nie warto się nad tym zastanowić?? Już od dawna istaniala wojna miedzy spostrzegania swiata sercem a okiem i szkiełkiem..

odpowiedz

regulamin serwisu