Artykuł

Kryptozoologia na igrzyskach w Vancouver

mwmedia 12.02.2010 12:02
Kryptozoologia na igrzyskach w Vancouver

Inspirowane kryptozoologią maskotki Igrzysk Olimpijskich Vancouver 2010 (fot. mwmedia)

  A A A
Byty, którymi dotąd zajmowali się antropolodzy i miłośnicy kryptozoologii, oficjalnie wkroczyły do kultury masowej. Stały się maskotkami Zimowych Igrzysk Olimpijskich.



Organizatorzy XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich i X Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Vancouver, wybierając maskotki tych imprez doprowadzili do przecięcia się dróg kryptozoologów i zawodowych sportowców. Tym razem za pierwowzór maskotek zimowych igrzysk posłużył północnoamerykański yeti oraz inne stworzenia będące obiektami badań kryptozoologów, a oficjalnie uznawane za fantastyczne.

Quatchi, Miga i Sumi, to dobrana trójka. Wygląd maskotek nawiązuje do stylistyki charakterystycznej dla niezwykle popularnych na całym świecie japońskich filmów animowanych, czyli tak zwanych anime. Jednak pierwowzorami tych sympatycznych stworzonek zaprojektowanych przez firmę Meomi Design z Vancouver, są istoty z folkloru kanadyjskich Indian, którymi od dziesięcioleci zainteresowani są również kryptozoolodzy. Szczególnie dotyczy to Quatchi. Postać tę stworzono w oparciu o relacje świadków oraz zdjęcia Sasquatcha - północnoamerykańskiej odmiany yeti, zwanej też Bigfoot.

Tagi: dziwne zwierzęta | kryptozoologia

oceń
0
0
Podziel się
 

Zobacz więcej w serwisach WP

Niewiarygodne.pl

Studio

 


  • Skomentuj
  • WP.PL

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ocena: 0 [0]
~glutekowiec [2010-02-24 19:35]

żaluś
Biblia jest nudna xD. Mimo,że jestem chrześcijaninem to tak uważam. Polecam przeczytać dobrą książkę...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~LOL [2010-02-16 21:34]

...
Anglikanin powiedział najtrafniej.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~ks Marek [2010-02-13 11:27]

Powinny byc zakazane
Parzcież te maskotki uderzają w naszą chrześcijańską kulturę. Każdy rozumny człowiek wie że takie duchy nie istnieją, bo nie zostały one opisane w bibl.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~zal mi maskotek [2010-02-14 20:54]

cddsddd
Yy .. :// Nawe fajneO.o

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Ruda [2010-02-14 19:25]

co sie spinacie
to była ironia

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~G. [2010-02-13 11:20]

Gdzie jest Pedobear?
Oddajcie misia!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Biedronka [2010-02-13 11:14]

Udane!
Sympatyczne stworki. ;)

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Waknower [2010-02-12 12:39]

PEDOBEAR
ON TEZ TAM MA BYC

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Waknower [2010-02-12 12:39]

A gDZIE
PEDOBEAR

odpowiedz