Artykuł

Najbardziej obrzydliwa reklama wszech czasów

wp.pl 22.07.2009 14:21
Najbardziej obrzydliwa reklama wszech czasów

Szokującą reklamę zatwierdzili radni z miejscowości Torbay (fot. wp.pl)

  A A A
Autorzy kampanii promocyjnych wiedzą, że najlepszą formą dotarcia do odbiorcy jest wywołanie skandalu albo szokowanie. Terapię wstrząsową można zastosować niemal w każdej dziedzinie. Tą ścieżką postanowiły też pójść władze jednego z brytyjskich miast od lat borykające się z problemem niesfornych właścicieli psów, którzy notorycznie unikali sprzątania po swoich pupilach.



Szokującą, ale podobno skuteczną koncepcję zatwierdzili radni z miejscowości Torbay. Dzięki ich zdecydowaniu w wiatach znajdujących się na przystankach autobusowych, pojawiły się plakaty przedstawiające małe dziecko siedzące na trawniku przy placu zabaw i konsumujące psie odchody. Maluch umorusany jest psim kałem, a obok niego widać odchody pozostawione przez czworonoga. Pod wywołującym niesmak zdjęciem, umieszczony został napis: "Dzieci umieszczą wszystko w swoich buziach" oraz numer telefonu, pod który można dzwonić w przypadku wytropienia niezdyscyplinowanego właściciela psa.

Skuteczność kontrowersyjnej kampanii potwierdzili już radni miejscowości Torbay. Jeden z urzędników poinformował, że w krótkim czasie ilość psich odchodów, których właściciele zwierząt nie raczyli sprzątnąć, spadła o ponad połowę. O ile w kwietniu zanotowano 400 takich przypadków, to w czerwcu było ich już "tylko" 185. Nie stwierdzono także żadnych skarg ze strony zdegustowanych mieszkańców.

"Psie kupy na naszych ulicach, w parkach i na plażach wyglądają źle, nieładnie pachną i są nieestetyczne zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających." - powiedział Dave Butt - jeden z radnych. "Ten plakat był raczej nieprzyjemny, ale pomógł skutecznie powiedzieć wprost, o co nam chodzi."

Tagi: makabra | dziwactwa

oceń
0
0
Podziel się
 

Zobacz więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Niewiarygodne.pl

Studio

 


Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ocena: 0 [0]
~ja [2009-07-23 22:27]

a od czego jest piaskownica?
sory od kiedy to dzieci w polsce bawią się na trawie chyba ze robia jakiś piknik czy cos a tak to chyba w piaskownicy urzęduj ? ;> Prawda ? ;> więc przestańcie się nagle martwić dziećmi .. do tej pory nikomu to nie przeszkadzalo. Po to jets trawnik zeby psy na niego sraly!!!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~dog [2009-07-26 15:36]

psiekupy
Do wszystkich obrońców psich kup!A co byście zrobili gdybym codziennie srał pod waszymi oknami?Byłoby ok czy raczej niebardzo?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Ania [2009-07-24 07:43]

porażka
dziecko będzie miało .............przesrane aż strach pomyśleć ze to będą jego wspomnienia z dzieciństwa

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~Gvalha [2009-07-24 19:13]

Poza tym...
Ok, kota (zwłaszcza dachowca) nikt nie pilnuje. Gdzie robi kupę to jego sprawa. Ale ta reklama dotyczy właścicieli psów. Problem polega na tym, że to właściciele wychodząc z psami na spacer pozwalają im się załatwiać gdziekolwiek i naprawdę nikły odsetek posiadaczy czworonogów po swoich pupilach sprząta. A potem nie można przejś przez park czy swer (zwłaszcza w pobliżu blokowisk) żeby w coś nie wdepnąć..

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~Arti [2009-07-25 19:33]

Psia kupa....
... to samo zdrowie! :>

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~V [2009-07-24 09:30]

DLA DZIECI
są place zabaw, a na place zabaw jest zakaz wprowadzania psów, a trawników deptać nie wolno:P

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~gabi [2009-07-23 21:15]

no i słusznie
u nas trawniki sa dla piesków, chodniki zreszta tez, przejść bez wpadki idąc z dziecmi na spacer graniczy z cudem. Ale dybym to ja nie załozyła dzieciakowi pampersa i pozwoliła walić kupy na trawniku, to by dopiero halo było.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~walen [2009-07-24 16:43]

Ja tez wale kupy...
na trawnikach i co w tym zlego?!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Właścicielka psa [2009-07-23 22:59]

Człowiek a zwierzę
Ludzie potrafią załatwiać się w toalecie, a zwierzęta niestety nie, więc co za bzdury wypisywane są, że dziecko ma załatwiać się na trawie. Psy można wyprowadzać w takie miejsca gdzie dzieci się nie bawią... i po problemie. Nie należy robić z igły widły. A swoją drogą odchody są biodegradowalne, a np. butelki po alkoholach lub innych napojach, opakowania po batonach, lodach niestety nie. A ludzie zaśmiecają w ten sposób środowisko.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~Kanda [2009-07-24 12:12]

Dobra nie róbmy ze zwierząt jakiś chodzących worków ze zarazkami... My też mamy zarazki i robimy też różne świnstwa:P Śmieciami też powinni sięzająć

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~elusisko [2009-07-23 22:05]

najwięksi syfiarze to właściciele
Cholera wszędzie są gówna nawet swobodnie nie można puścić dziecko na trawe,powinny być wydzielane tereny na łażenie z kundlami lub kamery z odczytnikiem czipu który każdy zwierz powinien mieć wszczepione i wtedy wiadomo czyj pies.Przysolić takiemu kare za nie sprzątnięcie lub chodzenie z psem w niedozwolonym miejscu,to zaraz by sie nauczyli.Cholera,lubie zwierzaki psiaki,ale są jakieś granice.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~Iv [2009-07-24 10:33]

o rety
To chyba Ty jesteś w podstawówce. Nikt nie napisał, że jest pewny, że na tym zdjęciu jest prawdziwa kupa, bo nikogo to nie obchodzi czy to prawdziwa czy nie. Chodzi o efekt przekonywania- dzieci będą się śmiały z tego pędraka, a jak to maleństwo dorośnie może mieć uszczerbek psychiczny, być zamknięte w sobie- bo czy taka reklama jest powodem do dumy?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~adka [2009-07-23 21:20]

super pomysł z plakatem popieram,moze w koncu dotrze do wlascicieli psów, ze po swoich pupilkach powinni posprzatac i nigdy nie wpuszczac psow na plac zabaw, gdzie sa male dzieci. Jak wiadomo dzieci sa ciekawe swiata moga posmakowac-obrzydliwe.Jezeli wlasciciel psow nie dopilnuje powinny byc za to kary pieniezne, moze w koncu by sie nauczyli!Place Zabaw sa brudne,nie sprzatane,smierdza psimi odchodami piach w piaskownicy nie wymieniany bo widac ze jest brudny i smierdzi!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Jack [2009-07-23 21:16]

Obrzydliwa reklama ?????
Raczej obrzydliwi są psiarze, którzy zostawiają na trawnikach dzieciom odchody swoich psów.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~Iv [2009-07-24 10:17]

Ludzie częściej zarażają innych (często świadomie i z premedytacją), niż zwierząta. A jeśli chodzi o choroby przenoszone przez powietrze to: ptasia grypa- fruwa w powietrzu, toksoplazmoza- żywicielami pośrednimi też mogą być ptaki, wścieklizna- rzadko przenoszona powietrzem, ale trzeba pamiętać, że nie tylko psy na nią chorują ale i lisy, koty, nietoperze itd..., a bąblownica jest przenoszona również przez lisy i inne psowate. Biorąc statystykę pod uwagę to rocznie umiera więcej ludzi na AIDS niż na bąblownicę, wściekliznę itp. Ograniczenie umysłowe niektórych ludzi jest przygnębiające i smuci.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~peryskop [2009-07-23 23:01]

skad redaktor wie, ze to
akurat psia kupa?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~magda [2009-07-23 18:46]

przewrażliwieni widzowie reklam
jejku jacy wy wszyscy wrażliwi jesteście O_o mnie nie obrzydza plucie krwią w reklamie pasty do zębów bo to nie jest krew, ani "twarde dowody" bo gówna nie ukazują, a jak tam ktoś napisał, że przestałjeść w trakcie oglądania reklamy to na przyszłość nie patrz na tv jak jesz

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~Macienko [2009-07-24 08:32]

ja nigdy nie sprzatalem po psie....
nie sprzatalem, nie sprzatam i nie mam zamiaru NIGDY sprzatac kup po zadnym psie. przeciez to chore, czlowiek robi to w kiblu a pies na trwawie, takie prawa natury i od zawsze tak bylo. nikt nikogo nie zmusi do babrania sie w gownie. zalosne :)

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~agrafka [2009-07-24 06:52]

Hahaha
Reklama genialna, zwracam się do wszytskich tych co nie maja zamiaru sprzatc po swoim pupilu... będziecie mieli dzieci i w tedy wypowiedzcie się na ten temat. Z innej beczki: jesien... pieknie super... pelno liści pod nogami a nagle chlup.. całe buty masz upierdolone w gownie... są po to tworzone specjalne wybiegi dla psow na osiedlach by tam załatwialy swoje potrzeby a nie na placach zabwa i w ich okolicach. takie wybiegi są sprzatne i utrzymywane w czystości, taki mam nawet niedaleko siebie

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Kasia [2009-07-23 23:12]

to po co w ogóle mam wychodzić z moim psem skoro muszę sprzątać?:D równie dobrze może srać w domu...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź