Galeria

Naukowcy nie mają wątpliwości - jeśli chcemy przetrwać, musimy uciekać z Ziemi. Są już pierwsze pomysły

Naukowcy nie mają wątpliwości - jeśli chcemy przetrwać, musimy uciekać z Ziemi. Są już pierwsze pomysły

Wystarczy wsłuchać się tylko w część opinii naukowców, by stwierdzić z pełnym przekonaniem - nie jest dobrze. O tym, że nasz czas jest ograniczony, przekonują raz po raz kolejne autorytety świata nauki. Niektórzy eksperci uważają, że dni ludzkości są już policzone. Inni uważają, że jest jeszcze szansa na ocalenie. Ale jest jeden warunek - trzeba zakasać rękawy i błyskawicznie zabrać się do roboty, podporządkowując działania poszukiwaniu drogi ucieczki z Ziemi.

Specjaliści twierdzą, że to już nie jest wyłącznie strasznie. Biorąc pod uwagę różne wskaźniki, należy założyć, że na skraj przepaści zaprowadzić mogą nas zarówno czynniki klimatyczne, wielkie klęski żywiołowe, jak i - paradoksalnie - dalszy dynamiczny rozwój cywilizacyjny, który sprawi, że sprawy wymkną się spod kontroli, a kontrolę nad światem przejmą np. maszyny.

Koncepcje wskazujące na konieczność ucieczki z Błękitnej Planety także nie są niczym nowym. I choć dla wielu osób brzmią niczym pozbawione zdroworozsądkowych fundamentów bajdurzenie, coraz więcej osób wskazuje na konieczność poszukiwania sposobu ucieczki z Ziemi, która umożliwi nam przetrwanie.Tagi: kosmos | badania naukowe | esa | nasa | stephen hawking | cywilizacja


oceń
tak 86 25.9%
nie 246 74.1%
[1/6] następne »

Opinie (318)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
6
~przypadek 2013-04-27 (15:49) 4 lata 5 miesięcy 25 dni 3 godziny i 39 minut temu

Dlaczego ludzie są podobni do zwierząt i robią tak samo kupe różnią się tylko inteligencją i staniem na dwóch kończynach? bóg jest malo kreatywny.

odpowiedz

6
2
~klio 2013-04-27 (13:35) 4 lata 5 miesięcy 25 dni 5 godzin i 53 minuty temu

Hawking i inni naukowcy nie mówią o ucieczce a raczej o rozprzestrzenianiu naszej cywilizacji na inne planety. Wiadomo, że grozi nam przeludnienie i żadne programy kontroli urodzin temu nie zapobiegną. Trzeba więc szukać przestrzeni życiowych dla przyszłych pokoleń bo przeludnienie prowadzi do powstania różnych patologii społecznych i ustrojowych. Poza tym, z historii wiadomo, że upadki starożytnych cywilizacji następowały wtedy, kiedy te zaprzestały ekspansji. W tej chwili jedna asteroida może zakończyć istnienie ludzkości, w przypadku zasiedlenia innych planet takie prawdopodobieństwo będzie praktycznie zerowe. Innymi słowy, kolonizacja kosmosu może być "polisą ubezpieczeniową" na nasze dalsze istnienie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

37
3
~rwe 2013-04-26 (18:20) 4 lata 5 miesięcy 26 dni 1 godzinę i 8 minut temu

uciekać w kosmos i nie zabierać PO

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
1
~Giez 2013-04-26 (18:23) 4 lata 5 miesięcy 26 dni 1 godzinę i 5 minut temu

ja w kwestii formalnej. Ile pojazdów kosmicznych można będzie wyprodukować? Ilu ludzi się w nich zmieści? Miliard, 3 miliardy a co z resztą hołoty, tej bezwartościowej dziczy nie godnej życia - nie godnej bo się nie załapała na statki. A co z tamtymi co odlecieli? Czy się uratują. A możne postawmy jak tonący żyd - utopię się ale i wszy moje się ze mną potopią. takich bzdur nigdy w życiu nie czytałem. Dlaczego całe społeczeństwo ma ograniczyć swoje potrzeby by wyexpediować wybrańców?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
6
~reee 2013-04-26 (18:33) 4 lata 5 miesięcy 26 dni i 55 minut temu

ja tez mam pomysł mianowicie po kulce dla naukowca

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
3
~Ultima 2013-04-26 (18:37) 4 lata 5 miesięcy 26 dni i 51 minut temu

Jak zwykle wciskają nam kit. Dlaczego trzeba uciekać z ziemi prosta odpowiedź na naszej błękitnej planecie kończą się surowce bogata elita bez myślenia zużywa olbrzymie ilości surowców by co roku wypuszczać nowe modele różnego rodzaju sprzętu odrobinę mocniejszego od poprzednika. Jeszcze do tego dochodzi degradacja środowiska ci goście mają gdzieś to że ludzie będą musieli żyć w zanieczyszczonym środowisku ich interesuje jak największy zysk przy jak najniższym koszcie utrzymania tak jak to miało miejsce zatoce meksykańskiej przyoszczędzili na zabezpieczeniach i kto za to beknie jak zwykle zwykły obywatel. Zdziwili byście się jakie rzeczy mają wynalezione oni napewno wiedzą jak produkować duże ilości energii bez zanieczyszczania środowiska ale jako że w naszym Świecie nastawionym na $ stopniowo wprowadza się nowsze rozwiązania dopiero gdy zaczyna brakować surowca tak jak ropy za 5 morze 10 lat wyeksploatujemy całą łatwo dostępną ropę i zostanie ostatni bastion dziewiczy z ogromnymi zasobami tego surowca. To nie jest dobry sposób rozwijania cywilizacji powinniśmy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
3
~Smith 2013-04-26 (17:53) 4 lata 5 miesięcy 26 dni 1 godzinę i 35 minut temu

Zabić i porzucić swoją matkę. Ludzkość to naprawdę robactwo. Zamiast się opamiętać i ratować swoją planetę pognamy zasiedlać i niszczyć następne. Chyba nie tędy droga...

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

17
2
~sprawiedliwa 2013-04-26 (18:38) 4 lata 5 miesięcy 26 dni i 50 minut temu

Po co uciekać? Żeby zgnoić, zabić i zniszczyć KOLEJNĄ PLANETĘ? Nie umiemy użytkować jednej, to nie zasłużyliśmy na drugą.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
1
~toni 2013-04-26 (18:40) 4 lata 5 miesięcy 26 dni i 48 minut temu

Nic odkrywczego. Ekspansja jest naturalna i przyszłość leży poza ziemią. Tylko czy to głupie zwierzę o tym wie ? Na razie wydaje biliony żeby zabić sąsiada i zabrać mu surowce. Chciwość, pazerność, grabież to dzisiejszy człowiek. Wycina lasy żeby zaśmiecać mi skrzynkę pocztową głupimi reklamami, wszystko betonuje żeby dzieci nie wiedziały co to trawa, wydaje na zbrojenia tyle że mógłby już dawno zbudować osiedla na marsie. A sposób wybierania rządzących, ich narodowy charakter, powiązania z korporacjami i kapitałem tylko umacniają głupoty które robi. Pierwszym krokiem powinien być rząd światowy bo przynajmniej nie miał by się z kim bić.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
0
~se 2013-04-27 (11:27) 4 lata 5 miesięcy 25 dni 8 godzin i 1 minutę temu

Mam do was pytanie. Czy jeśli ludzie opuszczą Ziemię, to wszystkie religie staną sie nieważne? Czy jeśli umrzemy po za Ziemą, nasza dusza gdzieś przepadnie?

odpowiedz

regulamin serwisu