Galeria

Naukowcy nie mają wątpliwości - jeśli chcemy przetrwać, musimy uciekać z Ziemi. Są już pierwsze pomysły

Naukowcy nie mają wątpliwości - jeśli chcemy przetrwać, musimy uciekać z Ziemi. Są już pierwsze pomysły

Wystarczy wsłuchać się tylko w część opinii naukowców, by stwierdzić z pełnym przekonaniem - nie jest dobrze. O tym, że nasz czas jest ograniczony, przekonują raz po raz kolejne autorytety świata nauki. Niektórzy eksperci uważają, że dni ludzkości są już policzone. Inni uważają, że jest jeszcze szansa na ocalenie. Ale jest jeden warunek - trzeba zakasać rękawy i błyskawicznie zabrać się do roboty, podporządkowując działania poszukiwaniu drogi ucieczki z Ziemi.

Specjaliści twierdzą, że to już nie jest wyłącznie strasznie. Biorąc pod uwagę różne wskaźniki, należy założyć, że na skraj przepaści zaprowadzić mogą nas zarówno czynniki klimatyczne, wielkie klęski żywiołowe, jak i - paradoksalnie - dalszy dynamiczny rozwój cywilizacyjny, który sprawi, że sprawy wymkną się spod kontroli, a kontrolę nad światem przejmą np. maszyny.

Koncepcje wskazujące na konieczność ucieczki z Błękitnej Planety także nie są niczym nowym. I choć dla wielu osób brzmią niczym pozbawione zdroworozsądkowych fundamentów bajdurzenie, coraz więcej osób wskazuje na konieczność poszukiwania sposobu ucieczki z Ziemi, która umożliwi nam przetrwanie.Tagi: kosmos | badania naukowe | esa | nasa | stephen hawking | cywilizacja


oceń
tak 83 25.23%
nie 246 74.77%
[1/6] następne »

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

regulamin serwisu