Galeria

Świadkowie Jehowy

Świadkowie Jehowy

Świadkowie Jehowy do dzisiaj budzą kontrowersje. Istnieje wiele krajów, gdzie ich działalność jest zakazana. Jednocześnie jest to jeden z głównych ruchów religijnych w Polsce. Nie ma chyba człowieka, któremu choć raz nie wpadła w ręce publikacja Świadków Jehowy.

Często jako główny zarzut wobec tego związku wyznaniowego wymienia się zakaz transfuzji krwi nawet w obliczu śmierci. Poza tym, wspomina się o strukturze ugrupowania, w którym mogą panować warunki przypominające sektę i polegające na pełnym podporządkowaniu wyznawców. Jak jest naprawdę, bardzo trudno stwierdzić. Zbór Świadków Jehowy liczy w Polsce ponad 126 tysięcy osób.Tagi: religia | sekta


oceń
tak 354 32.04%
nie 751 67.96%

Opinie (2393)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Ma 2017-11-17 (21:26) 7 dni 5 godzin i 30 minut temu

Opus dei?

odpowiedz

0
0
~irbest 2017-11-13 (12:13) 11 dni 14 godzin i 43 minuty temu

Odkąd ukazała się książka byłego członka tzw."Ciała Kierowniczego"(komórki zarządzającą całą org.Świadków Jehowy) - Raymonda Franz'a, książka pod tytułem "Kryzys Sumienia" , o wiele więcej możemy już jednoznacznie stwierdzić na temat prawdziwych pobudek działalności ich przywódców duchowych, oraz szkodliwości społecznej tego ruchu religijnego. Ja jestem byłym członkiem tej organizacji -wiele mogę powiedzieć na jej temat. Choć od ponad 20 lat już do niej nie należę, od zaledwie kilku lat doszedłem do jasnych przekonań na temat ich szkodliwej działalności.

odpowiedz

82
27
~faith 2012-05-16 (17:39) 5 lat 6 miesięcy 8 dni 9 godzin i 17 minut temu

Tak, zgadzam się z opinią, że Świadkowie Jehowy to sekta. Byłam wychowywana w tej religii, ale sama na szczęście nigdy Świadkiem nie zostałam, chociaż już byłam blisko. Od urodzenia wpływ na moją psychikę miał fakt, że moi rodzice nimi są i starali się, żebym ja też była. W wieku dwunastu lat zaczęłam się interesować innymi religiami i doszłam do wniosku, że przecież każdy może stwierdzić, że jego religia jest tą jedyną prawdziwą. I wtedy dla mnie rozpętało się piekło- zastraszanie, groźby, bicie. A co ja mogłam zrobić, skoro byłam jeszcze dzieckiem i musiałam mieszkać z rodzicami (reszta mojej rodziny też jest ŚJ)? Po prostu musiałam jakoś przez to przebrnąć, ale nie było mi łatwo, czuję się, jakbym nigdy prawdziwych rodziców nie miała, gdyż oni zachowywali się, jakbym od tamtej pory była wyklęta. W całej mojej rodzinie jestem jedyną osobą, która nie wierzy w tę religię, moje relacje z innymi członkami rodziny są oschłe i oziębłe, a ja jestem po prostu uznana za buntowniczkę i kapryśne dziecko, ta "zła". Bardzo mnie to boli, bo już nie raz znajdowałam dowody na fałszywość ich religii, ale nigdy nie byłam wysłuchana. To jest tak, że oni przyjmują tylko wygodne dla siebie fakty. Nie ze wszystkimi jednak opiniami tutaj zamieszczonymi mogę się zgodzić, bo niektóre rzeczywiście są jedynie obraźliwe, a nie demaskujące, aczkolwiek ta religia jest sektą. Chociaż ja wiem, że już teraz nie dam się im nabrać, to i tak boli mnie to, że moja rodzina w tym tkwi. Wpływ wychowania się w takim systemie odbija się na całym życiu człowieka, bo najmłodsze lata życia są dla nas bardzo decydujące. Na koniec chciałabym poprosić o pomoc, bo choć wyszłam na prostą, to i tak źle się czuję z tą moją przeszłością, a nie wiem, gdzie mogę się zgłosić z takim problemem. Z góry dziękuję za info!

odpowiedz

pokaż 20 ukrytych odpowiedzi

0
0
~JA 2017-10-15 (17:20) 1 miesiąc 9 dni 9 godzin i 36 minut temu

A CO POWIECIE O BUDDYZMIE KARMA G NIEJAKIEGO LAMY OLEGO NYDAHLA?

odpowiedz

8
12
~nikodem 2017-06-08 (07:11) 5 miesięcy 16 dni 19 godzin i 45 minut temu

Zapomniano o jednej największej sekcie ,to jest kościół katolicki - matka wszystkich sekt.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
3
~Ojciec chrzestny 2017-02-17 (15:29) 9 miesięcy 7 dni 11 godzin i 27 minut temu

Potrzebuje pomocy. Moja corka weszla w ta glupia sekte - Christianie i mamy problem. Jej Dzieci sie jej boja, ona zerwala z nami , z bratem, kuzynami, jak sie jej udowodni ze nie ma racji to wykrzykuje ze samobojstwo popelni i wszyscy ludzie na swiecie bede w piekle. Wyprali jej mozg a ja teraz potrzebuje im wyczyscic ale flaki wszystkim co doprowadzaja do takiej katastrophy rodzinnych. teraz juz nie mam innego wyboru jak zrobic pozadek Jak tylko sie dowiem kto jest czlonkiem tych gangow CHRISTIANIE w kraju to sie rozprawie z nimi. Takze trafie do Austri, Niemcy czy szwecji bo z tamtad tez operuja. Jesli znacie ich adresy podajcie mi te zlodzieje kradna nawet z domu co popadnie - wynosza co chca. Czy wiecie ze oni mowia ze trzeba pomagac calej afryce bo biali niszcza ich a wiecie dlaczego? Bo teraz Nigeryjczycy zaczeli sie podpiywac ze sa tymi Christianie a to sa ci co za wszystkimi tam scamami stoja i podszywaja sie pod relihia i tylko im trzeba wyprac mozg i juz ludzie sa gotowi zeby okradac rodziny. oni dali mi problemy a ja im dam wiecej w zamian teraz nie odpuszcze.. zrobili z moja corka i wnukami wariatow i nikt nie moze mi pomoc wiec dlatego szukam ich drani. Policja nie zrobi z nimi nic to ja zrobie ale swoim sadem.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
2
~pozdrowienie.vgh.pl 2017-08-15 (11:40) 3 miesiące 9 dni 15 godzin i 16 minut temu

""Ich należy się wystrzegać! Zobacz najgroźniejsze sekty w Polsce""??? Mormoni - ""głoszą prawdy wiary i zdrowy styl życia: nie piją kawy, herbaty, alkoholu ani nie palą papierosów"" Ich mam się wystrzegać? Chyba bardziej autora tego artykułu.

odpowiedz

1
5
~truś truś 2017-07-16 (11:22) 4 miesiące 8 dni 15 godzin i 34 minuty temu

Jak każdy artykuł dotyczący tematu sekt jest O NICZYM. Kpina z kompetencji.

odpowiedz

6
1
~ania 2017-05-31 (22:59) 5 miesięcy 24 dni 3 godziny i 57 minut temu

Te opisy są pozytywne - aż chce się wstąpić do sekty. za to brakuje uzasadnienia w jaki sposób szkodzą. ekologicznr gospodarstwo? super

odpowiedz

1
1
~ESTA 2017-05-31 (08:28) 5 miesięcy 24 dni 18 godzin i 28 minut temu

O BOZE, JAKIE TRO OKLEPANE" CHRZESCIJANSTWO, ISLAM" CHCIALES SIE POPISAC ALE NIE WYSZLO BOROKU

odpowiedz

regulamin serwisu