Galeria

Świadkowie Jehowy

Świadkowie Jehowy

Świadkowie Jehowy do dzisiaj budzą kontrowersje. Istnieje wiele krajów, gdzie ich działalność jest zakazana. Jednocześnie jest to jeden z głównych ruchów religijnych w Polsce. Nie ma chyba człowieka, któremu choć raz nie wpadła w ręce publikacja Świadków Jehowy.

Często jako główny zarzut wobec tego związku wyznaniowego wymienia się zakaz transfuzji krwi nawet w obliczu śmierci. Poza tym, wspomina się o strukturze ugrupowania, w którym mogą panować warunki przypominające sektę i polegające na pełnym podporządkowaniu wyznawców. Jak jest naprawdę, bardzo trudno stwierdzić. Zbór Świadków Jehowy liczy w Polsce ponad 126 tysięcy osób.Tagi: religia | sekta


oceń
tak 338 31.47%
nie 736 68.53%

Opinie (2294)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Nickodem 2016-07-21 (14:31) 9 dni i 28 minut temu

Sekta to także taka organizacja religijna która uważa, że tylko ona ma Bożą wyłączność na prawdę a inni to sekty. W tym kontekście trudno nie wspomnieć o największej organizacji religijnej w Polsce.

odpowiedz

1
0
~KAŻDY KOŚCIÓŁ TO SEKTA 2016-07-16 (15:27) 13 dni 23 godziny i 32 minuty temu

Jak sekta nakradnie dostatecznie dużo pieniędzy, ogłupi dostatecznie dużo ludzi, zdobędzie dostatecznie dużo władzy, to wtedy przestaje być sektą, a "staje się" kościołem [wyznaniem / religią etc.]

odpowiedz

64
26
~faith 2012-05-16 (17:39) 4 lata 2 miesiące 13 dni 21 godzin i 20 minut temu

Tak, zgadzam się z opinią, że Świadkowie Jehowy to sekta. Byłam wychowywana w tej religii, ale sama na szczęście nigdy Świadkiem nie zostałam, chociaż już byłam blisko. Od urodzenia wpływ na moją psychikę miał fakt, że moi rodzice nimi są i starali się, żebym ja też była. W wieku dwunastu lat zaczęłam się interesować innymi religiami i doszłam do wniosku, że przecież każdy może stwierdzić, że jego religia jest tą jedyną prawdziwą. I wtedy dla mnie rozpętało się piekło- zastraszanie, groźby, bicie. A co ja mogłam zrobić, skoro byłam jeszcze dzieckiem i musiałam mieszkać z rodzicami (reszta mojej rodziny też jest ŚJ)? Po prostu musiałam jakoś przez to przebrnąć, ale nie było mi łatwo, czuję się, jakbym nigdy prawdziwych rodziców nie miała, gdyż oni zachowywali się, jakbym od tamtej pory była wyklęta. W całej mojej rodzinie jestem jedyną osobą, która nie wierzy w tę religię, moje relacje z innymi członkami rodziny są oschłe i oziębłe, a ja jestem po prostu uznana za buntowniczkę i kapryśne dziecko, ta "zła". Bardzo mnie to boli, bo już nie raz znajdowałam dowody na fałszywość ich religii, ale nigdy nie byłam wysłuchana. To jest tak, że oni przyjmują tylko wygodne dla siebie fakty. Nie ze wszystkimi jednak opiniami tutaj zamieszczonymi mogę się zgodzić, bo niektóre rzeczywiście są jedynie obraźliwe, a nie demaskujące, aczkolwiek ta religia jest sektą. Chociaż ja wiem, że już teraz nie dam się im nabrać, to i tak boli mnie to, że moja rodzina w tym tkwi. Wpływ wychowania się w takim systemie odbija się na całym życiu człowieka, bo najmłodsze lata życia są dla nas bardzo decydujące. Na koniec chciałabym poprosić o pomoc, bo choć wyszłam na prostą, to i tak źle się czuję z tą moją przeszłością, a nie wiem, gdzie mogę się zgłosić z takim problemem. Z góry dziękuję za info!

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

4
8
~lucek 2016-04-25 (22:04) 3 miesiące 4 dni 16 godzin i 55 minut temu

jebac was katolickie kurwy

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
29
~Świadomy92 2015-04-14 (19:46) 1 rok 3 miesiące 15 dni 19 godzin i 13 minut temu

Chciałbym stwierdzić, że Zbór Świadków Jehowy NIE jest sektą. To są ludzie o bardzo silnych wartościach religijnych i jak u niewielu z nas religia dla nich ma wielkie znaczenie. Bóg Jehowa odgrywa w ich życiu wielką rolę. Jeżeli przetaczanie krwi jest dla was jedynym argumentem świadczącym o sekciarstwie ŚJ to zarówno każdą organizację można uznać za sektę.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~Mietek 2016-07-04 (12:38) 26 dni 2 godziny i 21 minut temu

Proszę o pomoc czy Męska Szkoła Zarządzania to sekta lub jakaś grupa wpływająca na swoich studentów? Będę wdzięczny za informację w tym temacie, może ktoś spotkał się z tą "uczelnią"?

odpowiedz

1
7
~lucy 2016-04-25 (22:05) 3 miesiące 4 dni 16 godzin i 54 minuty temu

jebac was kato scierwa

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
2
~TYMSZON 2016-05-30 (13:14) 2 miesiące 1 godzinę i 45 minut temu

Jak widać o Sataniźmie ludzie dalej nic nie wiedzą... Satanizm oparty na zasadach Anton'a Szandor'a Lavey'a ma kilka prostych zasad : "Rób co chcesz pod warunkiem że nie skrzywdzi to drugiej osoby" i "Po prostu bądź dobrym człowiekiem" (obie w uproszczeniu) wszystkie stereotypy na temat Satanistów zostały stworzone przez kościół i kontrolowanych przez niego katolików. W Sataniźmie Laveyańskim nie ma czegoś takiego jak bóg i szatan, każdy w tej religii jest bogiem sam sobie. Zastanówcie się w czym trwacie, i zauważcie jak kościół Katolicki działa, wszystko dla pieniędzy, księża ślubują ubóstwo a potem się ich widzi w nowym BMW itd. I która religia jest zła?

odpowiedz

14
3
~agusia 2013-05-27 (09:35) 3 lata 2 miesiące 3 dni 5 godzin i 24 minuty temu

Proszę o pomoc wczoraj mój mąż powiadomił mnie , że wstępuje do sekty ŚJ , prosiłam ,groziłam ale powiedziiał że dla niego najważniejsza jest sekta ,. Wybrał ŚJ nie rodzine , nie wiem co mam robić . Jak poszukałam w internecie i poprosiłam żeby przeczytał to nie chciał bo powiedzieli mu że w internecie kłamią najgorsze jest to że moja teściowa też do nich należy i podbuża męża ,boje się o moją rodzinę . Niewiem co robić pomóżcie

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

1
2
~android android 2016-04-23 (10:44) 3 miesiące 7 dni 4 godziny i 15 minut temu

w sekto-korporacji świadków jehowych chodzi jedynie o władze i pieniądze . O władze przywódców sekty i takzwanych starszych zboru , starsi zboru to grupa psychopatów z wyjątkowo silną obsesją na punkcie kontroli , w mieszkaniu prywatnym osoby z werbowanej kontrolują posiadane książki,czasopisma,filmy nadvd, płyty CD znagraniami muzycznymi,plakaty i obrazy wiszące na ścianie . Przeważnie próbują zmusić osobe z werbowaną do tego żeby usuneła wszystko z mieszkania (stosują psychomanipulacje), podają argumenty z epoki średniowiecza twierdzą że książki natchnione są przez demona ! co do płyt CD zadają podstępne i bez sensowne pytanie ""czy Jezus słuchał by takiej muzyki gdyby żył w tych czasach ? "" . Świadkowie jechowy to niebezpieczna sekta ograniczająca wolność człowieka ,który wpadnie w ich sidła . To pewnego rodzaju system totalitarny gdzie nie liczy sie dobro jednostki tylko dobro organizacji .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

regulamin serwisu