Galeria

Świadkowie Jehowy

Świadkowie Jehowy

Świadkowie Jehowy do dzisiaj budzą kontrowersje. Istnieje wiele krajów, gdzie ich działalność jest zakazana. Jednocześnie jest to jeden z głównych ruchów religijnych w Polsce. Nie ma chyba człowieka, któremu choć raz nie wpadła w ręce publikacja Świadków Jehowy.

Często jako główny zarzut wobec tego związku wyznaniowego wymienia się zakaz transfuzji krwi nawet w obliczu śmierci. Poza tym, wspomina się o strukturze ugrupowania, w którym mogą panować warunki przypominające sektę i polegające na pełnym podporządkowaniu wyznawców. Jak jest naprawdę, bardzo trudno stwierdzić. Zbór Świadków Jehowy liczy w Polsce ponad 126 tysięcy osób.Tagi: religia | sekta


oceń
tak 336 31.49%
nie 731 68.51%

Opinie (2273)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

8
12
~Słowianin 2015-01-09 (22:37) 1 rok 1 miesiąc 22 godziny i 14 minut temu

He he a gdzie największa sekta watykańska - kk ??? Która w imię wielkiej miłości do bliźniego wyrżnęła w pień miliony ludzkich istnień??? No gdzie, ja się pytam.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

50
8
~Ja 2013-05-21 (09:57) 2 lata 8 miesięcy 20 dni 10 godzin i 54 minuty temu

Ja również miałem styczność ze Świadkami. Z pozoru to mili i przyjaźni ludzie póki... się im przytakuje. Gdy się "postawisz" albo zaczniesz podważać "nieomylne, oświecone" nauki cały czar ich osoby mija... Kościół jaki jest taki jest ale przynajmniej trzyma się faktów historycznych. U świadków tego nie ma... Odkrycia archeologiczne, badania, książki znanych osobistości, teologia wszystko to PRZEGRYWA z twierdzeniami strażnicy... Czy może ktoś wskazać mi literaturę teologiczną gdzie znajdę potwierdzenie o tym że są dwie klasy ludzi (niebo i raj na ziemi) jak uczą świadkowie ? Czy znajdę tam informacje na temat używania imienia Bożego przez Żydów w postaci Jehowa ? Czy znajdę potwierdzenie faktu o palu (nie krzyżu) Jezusa ? Dla mnie to wszystko to nie ma sensu... Dlaczego oni głoszą "prawdę" która nie ma pokrycia w innych źródłach będąc tym samym oderwaniem od faktów ? W imię czego ? Interesuje się psychologią i widzę jaki wpływ ma to na osobę która jest Świadkiem Jehowy. Hasło główne - Armagedon. To wokół niego toczy się gra. Żeby przetrwać wojnę boża nakłada się na szeregowego członka mnóstwo "biblijnych" zakazów. Zakazuje się zaspakajania wszelkich potrzeb, naukę też się odradza bo można w tym czasie głosić. To powoduje że taka osoba ma problem z bytem w społeczeństwie. Jest niedouczona bo jak ma się kształcić kiedy nic nie wolno czytać bo Literatura inna niż broszurki TS to zło. Polecam książkę "Kryzys sumienia" omawia przytoczone tu kwestie. Jeśli chodzi o prawdę to wygląda ona tak: Jezus jest drogą prawdą i życiem. Przez niego idziemy tylko do Ojca. Umarł za nas na krzyżu. Wierzący może modlić się gdzie chce i kiedy che nie potrzebuje budynków, przełożonych, czy biblijnych interpretatorów... Kto w to wierzy ma życie wieczne. Wszystko inne to gra i manipulacja.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Vorg 2015-11-12 (16:48) 2 miesiące 29 dni 4 godziny i 3 minuty temu

Rzeczywiście istnieje wiele urgrupowań nazywających się satanistami, ale często te ugrupowania mają symetrycznie sprzeczne ideologie czy filozofie! "Czarna msza" odnosi się jedynie do LaVey'ów a tam zabijanie zwierząt jest dozwolone jedynie dla pożywienia bądź podczas ataku. Satanizm wcale nie zapoczątkował się w 1966 ale bardzo dawno temu. Ludzie którzy doświadczali przymusowego Chrześcijaństwa, gdy zobaczyli jakie zło ono wyrządzało, myśleli że Szatan - jako przeciwnik Chrystusa jest tym dobrym bożkiem i w Średniowieczu masowo zaczęto praktykować magię (czytaj ziołolecznictwo, medytację). Stąd inkwizycja i prześladowanie czarownic - Kościół zauważył że jest to niebezpieczne i ludzie zaczynają się buntować. Na obrazku widać tego "Nergala". To karykatura współczesnego buntu, zwykły dupek któremu zależy na kasie, taki polski Marilyn Manson. Ma mało wspólnego z magią i prawdziwym buntem. Co do sekt, to jest kilka niebezpiecznych których wrzuca się do jednego worka z etykietką "sataniści"- np. Temple of Black Light, z którym grupa Dissection była ściśle związana (grali całkiem dobry rock'n'rollowy Black Metal).

odpowiedz

1
1
~zaswiatyzakulisami@op.pl 2015-02-10 (17:01) 1 rok 3 godziny i 50 minut temu

Ciekawy jestem jaką ma opinię publiczność, słowo, Parapsychologia, wielokrotnie spotkałem się ze zdaniem że to też sekta. Zazwyczaj tak mówią ludzie powiązani z wiarą dogmatyczną, w tym przedziale są wszystkie religie które myślą językiem szablonowym, inaczej sekciarskim. Ponieważ każdy należy do jakiejś wiary uważając, moja wiara jest prawdziwa a inne to sekty. Teraz jestem ciekawy, co ludziska wiedzą o parapsychologii, uważam że 50% ludzi niema pojęcia czym zajmuje się ta nauka. A jeśli spytam; kto wierzy w duchy? Kto wierzy w świat pozagrobowy? Kto wierzy w reinkarnację? Kto wierzy że Jezus materializował chleb - ryby... Kto wierzy w UFO i kręgi zbożowe, Kto wierzy w wielką stopę. Yeti. Właśnie tym zajmuje się parapsychologia, czy ja też należę do sekty, skoro mnie interesują te zjawiska a w szczególności rozwój duchowy, czyli duchy, świat pozagrobowy, reinkarnację, materializacji i dematerializacja duchów i to co robił Jezus. Kto teraz z was powie że ja należę do sekty??.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
1
~Wesoly :) 2015-05-12 (18:00) 8 miesięcy 29 dni 2 godziny i 51 minut temu

Ananda Marga - Ich nalezy sie wystrzegać ? Ale po co ? Dlaczego ? Przeciez żyja ze wszystkimi w zgodzie i nikomu nie przeszkadzają :)

odpowiedz

4
18
~Świadomy92 2015-04-14 (19:46) 9 miesięcy 27 dni 1 godzinę i 5 minut temu

Chciałbym stwierdzić, że Zbór Świadków Jehowy NIE jest sektą. To są ludzie o bardzo silnych wartościach religijnych i jak u niewielu z nas religia dla nich ma wielkie znaczenie. Bóg Jehowa odgrywa w ich życiu wielką rolę. Jeżeli przetaczanie krwi jest dla was jedynym argumentem świadczącym o sekciarstwie ŚJ to zarówno każdą organizację można uznać za sektę.

odpowiedz

9
9
~Marek 2015-03-21 (09:50) 10 miesięcy 20 dni 11 godzin i 1 minutę temu

Mało merytoryczny ranking, skoro pominięto w nim Radio Maryja.

odpowiedz

11
1
~hana 2015-02-12 (10:57) 11 miesięcy 29 dni 9 godzin i 54 minuty temu

ja miałam do czynienia z ludzmi w sekcie i powiem tylko tyle że nie chciałabym być w ich skórze

odpowiedz

3
2
~ddd 2015-01-26 (18:10) 1 rok 15 dni 2 godziny i 41 minut temu

Ciekawe czy w krajowym wydaniu, też odbywają się orgie. Może by się nawrócić?

odpowiedz

8
1
~stg44 2014-11-16 (23:05) 1 rok 2 miesiące 24 dni 21 godzin i 46 minut temu

Do tych seksualnych sekt to mógłbym należeć hehe

odpowiedz

regulamin serwisu