Galeria

8. Mormoni

8. Mormoni

W Polsce mormonów jest jedynie około stu. Nie oznacza to jednak, że w innych krajach również nie są liczni. Główna baza znajduje się w Salt Lake City, mieście praktycznie zbudowanym przez założycieli Kościoła. Na świecie jest 13 milionów wyznawców tej religii.

Początki mormonów były bardzo kontrowersje. Kościół założył Joseph Smith, który zasady wiary zawarł w Księdze Mormona w 1830 roku. Mormoni aż do 1890 roku praktykowali wielożeństwo. Sam twórca Kościoła według niektórych źródeł miał aż 33 żony. Dzisiaj wyznawcy zobowiązani są do odbycia około dwuletniej misji, podczas których głoszą prawdy wiary i zdrowy styl życia (mormoni nie piją kawy, herbaty, alkoholu ani nie palą papierosów). Często krytykuje się ich za niedopuszczanie kobiet do życia Kościoła oraz praktykowanie poligamii, której już jednak nie uznają. Jednocześnie coraz rzadziej uznaje się ich za sektę.Tagi: religia | sekta


oceń
tak 100 26.53%
nie 277 73.47%

Opinie (2312)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
6
~Nowa Marta 2016-03-12 (16:54) 8 miesięcy 26 dni 17 godzin i 41 minut temu

Witam WAS Serdecznie! Moje
Witam WAS Serdecznie! Moje pytanie; Czy KK jest sektą? Co o tym sądzicie? Podajcie Mi argumenty.....;) Z góry DZiękuje.... Po prostu jestem ciekawa.....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
2
~android android 2016-04-23 (10:44) 7 miesięcy 15 dni 23 godziny i 51 minut temu

w sekto-korporacji świadków jehowych chodzi jedynie o władze i pieniądze . O władze przywódców sekty i takzwanych starszych zboru , starsi zboru to grupa psychopatów z wyjątkowo silną obsesją na punkcie kontroli , w mieszkaniu prywatnym osoby z werbowanej kontrolują posiadane książki,czasopisma,filmy nadvd, płyty CD znagraniami muzycznymi,plakaty i obrazy wiszące na ścianie . Przeważnie próbują zmusić osobe z werbowaną do tego żeby usuneła wszystko z mieszkania (stosują psychomanipulacje), podają argumenty z epoki średniowiecza twierdzą że książki natchnione są przez demona ! co do płyt CD zadają podstępne i bez sensowne pytanie ""czy Jezus słuchał by takiej muzyki gdyby żył w tych czasach ? "" . Świadkowie jechowy to niebezpieczna sekta ograniczająca wolność człowieka ,który wpadnie w ich sidła . To pewnego rodzaju system totalitarny gdzie nie liczy sie dobro jednostki tylko dobro organizacji .

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
1
~zawiedziona 2016-11-26 (18:40) 12 dni 15 godzin i 55 minut temu

BYŁAM W SEKCIE KOŚCIELNEJ BO DO TEGO ZMUSILI MNIE RODZICE,BO MAŁE DZIECKO NIE MOŻE POWIEDZIEĆ NIE LEJCIE NA MNIE WODY BO NIC NIE ROZUMIEM ,ALE JESTEM DOROSŁĄ OSOBĄ I DZIĘKI BOGU I ŚWIADKOM JEHOWY DZISIAJ JESTEM DOBRYM CZŁOWIEKEM ALE WCZEŚNIEJ TO SAME ZŁO,NIE JESTEM ŚWIADKIEM JEHOWY ALE MAM ZNAJOMYCH I ROZMAWIAM Z NIMI O BOGU.DZIĘKUJE ŚWIADKOM JEHOWY ZA ICH DOBROĆ I ZA TO ŻE SĄ LUDZMI KTÓRZY TAK BARDZĄ WIERZĄ W BOGA I CHOĆ TEN ŚWIAT JEST TAKI ZŁY TO ONI SĄ WYTRWALI I WCIĄŻ IDĄ TAK JA SYN BOŻY JEZUS CHODZIŁ I NAUCZAŁ MIMO IŻ WYŚMIEWANO GO TAK JAK DZISIAJ WYŚMIEWAJĄ ŚWIADKÓW JEGO UCZNI.

odpowiedz

32
1
~Nick 2013-09-07 (11:17) 3 lata 3 miesiące 1 dzień 23 godziny i 18 minut temu

Świadkowie Jehowy istnieją zaledwie 140 lat. Szanowny jakiś tam pan Russel ( nie Jezus, syn Boga ) wpadł na pomysł, by rozumieć Boga rozumem. Przepisał Pismo Święte po "swojemu" i stworzył swój Kościół. Ktoś kiedyś powiedział : uwierz sercu, bo umysł płata figle. Chylę czoło przed niewątpliwie mądrą starszą babcią, ale jestem pewien, że jeśli zobaczyłaby mnie w kościele nie mogłaby stwierdzić, czy zastanawiam się nad tym, co mówię ? To, że "ona tak miała" daje świadectwo tylko o niej samej. Zbieranie na tacę jest dobrowolne, a datek wynika z serca. Nigdy nie usłyszałem w kościele, że muszę dać i ile. Świadkowie Jehowy też powinni zastanawiać się, czy wierzą w Boga, czy w zbór królestwa świadków Jehowy, czy rozumieją Pismo Święte, bo Bóg otworzył im umysły; czy pojmują Je na podstawie wybiórczych zasad wpajanych na szkoleniach ??? Ja należę do Królestwa Chrystusa, którego wyrazicielem od 2000 lat jest kościół katolicki, a bram jego siły piekielne nie przemogą. Nie widzę wielkiego sensu wspólnego czytania Pisma Świętego z ukierunkowanym rozumieniem. Wolę to czynić sam, a zrozumienie daje mi sam Bóg zgodnie z tym, co powiedział : wszystko co masz, masz ode mnie, twój jest tylko grzech ! Ksiądz został powołany, by realizować Słowa Boga a szczególnie CZYNIĆ NA JEGO PAMIĄTKĘ i to czyni. Jeśli masz problem ze zrozumieniem Pisma, żaden ksiądz nie odmówi pomocy. Jako katolik jestem prawdziwie wolnym człowiekiem. Nikt na ziemi nie rozlicza mnie, czy chodzę do kościoła, czy nie ; czy w pełni biorę udział w Liturgii Świętej zgodnie z życzeniem P.Jezusa na Ostatniej Wieczerzy, czy nie. Tę możliwość daje tylko powołany do życia przez Syna Bożego Kościół Katolicki, którego istnienie precyzyjnie usprawiedliwia Pismo Święte.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
1
~ooow 2014-05-03 (15:42) 2 lata 7 miesięcy 5 dni 18 godzin i 53 minuty temu

Wszyscy z sekty jehowy, którzy tu piszą niech się nie wysilają, bo i tak zdrowych psychicznie i wierzących ludzi w prawdziwego Boga nigdy, ale to nigdy i sprowadzicie na złą drogę...możecie chodzić od domu do domu i głosić fałszywe świadectwa, ale i tak w końcu nadejdzie kres waszej sekty tak jak od tysięcy lat wszystko co zakłamane kiedyś znika a Kościół Katolicki ma 2000 lat, a zapoczątkował go sam Jezus Chrystus ...jest napisane w Piśmie świętym "Wystrzegajcie się fałszywych proroków" wy sekciarze jesteście świetnym przykładem właśnie tych fałszywych proroków.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
0
~Ja 2013-08-12 (08:00) 3 lata 3 miesiące 27 dni 2 godziny i 35 minut temu

Ja rozumiem że są na tym forum tacy którym świadkowie jehowy przypadli do gustu i że chcą z nimi studiować. Ale wystarczy poczytać o ich historii i wtedy odpowiedzieć sobie czy naprawdę warto ? Kościoł wcale NIE ZMUSZA DO DAWANIA na tace. Ja nie daje i nikt mi glowy nie urywa :) Ludzie dają bo boją się wytykania palcami - co powiedzą inni jak ja nie dam - świadczy to o kłopotach z samooceną i postrzeganiu innych jako własnych autorytetów... "Kościoł leci na kasę" - Śmieszą mnie wymówki tak niskich lotów. Kościół upamiętnia Mękę Pana Jezusa na krzyżu dla każdego z nas. Poza tym jesli sie chce nadużywać imienia Boga (II przykazanie), odzierać Jezusa z godności bożej, nie uczestniczyć w lamaniu chleba na pamiątce, bluźnić na kościół, Matkę Bożą, zastąpić krzyz jakiś palem męki.... i zyc wg wskazówek samozwańczego autorytetu to Świadkowie zapraszają.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

19
3
~agusia 2013-05-27 (09:35) 3 lata 6 miesięcy 12 dni 1 godzinę i 1 minutę temu

Proszę o pomoc wczoraj mój mąż powiadomił mnie , że wstępuje do sekty ŚJ , prosiłam ,groziłam ale powiedziiał że dla niego najważniejsza jest sekta ,. Wybrał ŚJ nie rodzine , nie wiem co mam robić . Jak poszukałam w internecie i poprosiłam żeby przeczytał to nie chciał bo powiedzieli mu że w internecie kłamią najgorsze jest to że moja teściowa też do nich należy i podbuża męża ,boje się o moją rodzinę . Niewiem co robić pomóżcie

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

74
26
~faith 2012-05-16 (17:39) 4 lata 6 miesięcy 22 dni 16 godzin i 56 minut temu

Tak, zgadzam się z opinią, że Świadkowie Jehowy to sekta. Byłam wychowywana w tej religii, ale sama na szczęście nigdy Świadkiem nie zostałam, chociaż już byłam blisko. Od urodzenia wpływ na moją psychikę miał fakt, że moi rodzice nimi są i starali się, żebym ja też była. W wieku dwunastu lat zaczęłam się interesować innymi religiami i doszłam do wniosku, że przecież każdy może stwierdzić, że jego religia jest tą jedyną prawdziwą. I wtedy dla mnie rozpętało się piekło- zastraszanie, groźby, bicie. A co ja mogłam zrobić, skoro byłam jeszcze dzieckiem i musiałam mieszkać z rodzicami (reszta mojej rodziny też jest ŚJ)? Po prostu musiałam jakoś przez to przebrnąć, ale nie było mi łatwo, czuję się, jakbym nigdy prawdziwych rodziców nie miała, gdyż oni zachowywali się, jakbym od tamtej pory była wyklęta. W całej mojej rodzinie jestem jedyną osobą, która nie wierzy w tę religię, moje relacje z innymi członkami rodziny są oschłe i oziębłe, a ja jestem po prostu uznana za buntowniczkę i kapryśne dziecko, ta "zła". Bardzo mnie to boli, bo już nie raz znajdowałam dowody na fałszywość ich religii, ale nigdy nie byłam wysłuchana. To jest tak, że oni przyjmują tylko wygodne dla siebie fakty. Nie ze wszystkimi jednak opiniami tutaj zamieszczonymi mogę się zgodzić, bo niektóre rzeczywiście są jedynie obraźliwe, a nie demaskujące, aczkolwiek ta religia jest sektą. Chociaż ja wiem, że już teraz nie dam się im nabrać, to i tak boli mnie to, że moja rodzina w tym tkwi. Wpływ wychowania się w takim systemie odbija się na całym życiu człowieka, bo najmłodsze lata życia są dla nas bardzo decydujące. Na koniec chciałabym poprosić o pomoc, bo choć wyszłam na prostą, to i tak źle się czuję z tą moją przeszłością, a nie wiem, gdzie mogę się zgłosić z takim problemem. Z góry dziękuję za info!

odpowiedz

pokaż 16 ukrytych odpowiedzi

2
10
~Japko 2016-08-14 (17:38) 3 miesiące 24 dni 16 godzin i 57 minut temu

Niewiarygodne.pl musi chyba przejsc kurs korzystania z internetu I publikowania. Nastepnym razem radze zapoznac sie ze znaczeniem slowa "sekta". Swiadkowie Jehowy nie sa sekta. Nigdy nie byli czescia kosciola, a wyznawcy tejze religii znaja ja I wiedza nie tylko CO, ale takze CZEMU robia to Co robia. Wspolczesny Katolicyzm ma do sekty o wiele blizej niz SJ bo ani jego wyznawcy, ani nawet duchowni nie stosuja sie do praw I zasad swojej religii, a jak juz sie stosuja, to nie wiedza czemu. Obluda, niemoralnosc I chciwosc zadza kosciolem katolickim. Dodatkowo, kosciol miesza sie w sprawy polityki I uznaje balwochwalstwo co w biblii jest surowo zabronione.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
2
~Antyidiota 2016-10-29 (02:19) 1 miesiąc 10 dni 8 godzin i 16 minut temu

Żyjemy w kraju gdzie nie ma gorszej sekty niż kosciol katolicki

odpowiedz

regulamin serwisu