Galeria

10 sławnych Polaków, z którymi chcielibyście porozmawiać

10 sławnych Polaków, z którymi chcielibyście porozmawiać

"Wymień znaną osobę, z którą chciałbyś się spotkać. Swoją odpowiedź uzasadnij." - to jeden z popularniejszych tematów wypracowań zadawanych uczniom w szkołach. Podobne pytania padają też nierzadko ze strony dziennikarzy, którzy zaczepiają ludzi na ulicach. A gdyby tak rzeczywiście nadarzyła się sposobność do podjęcia rozmowy z postacią, której nazwisko zapisało się w podręcznikach historii? Jak wyglądałaby taka konwersacja? Czy dwie strony reprezentujące różne epoki potrafiłyby odnaleźć nić porozumienia? Czy biorąc pod uwagę dzielący je dorobek oraz przemiany kulturowe, jakie zaszły przez minione lata, można by było taką dyskusję uczynić interesującą dla obu stron?

Kilka tygodni temu na łamach naszego serwisu opublikowaliśmy ankietę, w której zadaliśmy podobne pytanie. Postanowiliśmy ograniczyć jednak jej zakres, dlatego można w niej było oddać głos na jednego z 10 sławnych, ale nieżyjących Polaków, z którym chcielibyście pogadać. Sondaż cieszył się olbrzymią popularnością, a oddanych zostało ponad 43 tysiące głosów. Dziś przyszła pora na podsumowanie.

Niniejszym prezentujemy 10 nietuzinkowych osobowości żyjących w minionych epokach, które reprezentowały różne dziedziny. Nie chcieliśmy Was katować nudnymi podręcznikowymi notkami biograficznymi, dlatego przy każdym z nazwisk umieściliśmy słowa znanej osobistości, które mogłyby posłużyć jako bodziec do głębszej dyskusji.Tagi: tajemnice historii | ranking


oceń
tak 34 62.96%
nie 20 37.04%
[1/11] następne »

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

regulamin serwisu