Galeria

Całun turyński - historia prawdziwa

Całun turyński - historia prawdziwa

Nad Całunem Turyńskim, nieprzerwanie od kilkuset lat unosi się aura tajemniczości. Dla wielu chrześcijan jest to jeden z wielu dowodów na istnienie Jezusa, potwierdzający prawdziwość zapisów nt. Męki Pańskiej, które zawarte są w Ewangeliach. Sceptycy, wśród których jest wielu naukowców, a także samych wyznawców Jezusa - mówią o skrupulatnie spreparowanym falsyfikacie, który powstał setki lat po wydarzeniach opisanych w pismach chrześcijańskich.Tagi: cuda | rytuały | religia


oceń
tak 632 81.03%
nie 148 18.97%
[1/12] następne »

Opinie (1087)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
1
~fan oszolomuf 2011-05-02 (08:43) 4 lata 9 miesięcy 10 dni 23 godziny i 2 minuty temu

ile razy jeszcze...ten odgrzewany kotlet?
Przeciez juz badania ustalilu ze ten 'calun' jest z ok.XIV wieku, ale oszolomy i tak beda wierzyly.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
2
~MAREK 2011-05-01 (12:32) 4 lata 9 miesięcy 11 dni 19 godzin i 13 minut temu

TO NIE JEST OD MOJEGO OJCA
JESTEM OSTATNIM JUZ Z RODU Z SIÓDMEGO POKOLENIA PO CZTERNAŚCIE RODZIN... OSTATNIM

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

2
2
~ateista55 2011-06-07 (11:51) 4 lata 8 miesięcy 5 dni 19 godzin i 54 minuty temu

Zbrodnie kościoła katolickiego to ok. 100 milionów ofiar na przestrzeni wieków. Zbrodniczą historię tej odrażającej instytucji najtrafniej przedstawił niemiecki pisarz i dziennikarz Emil Blezer. Cytat ,, Czego według kościoła Chrystus nauczył ludzi? Strzelajcie do siebie, dbajcie o to, by bogaci nie stracili swych kies, gnębcie biednych, w moim imieniu pozbawiajcie ich życia, jeśli nazbyt rosną w siłę… Niechaj kościół gromadzi skarby powstałe z cierpienia ludzi, niech błogosławi działa i granaty, niech wznosi coraz to nowe twierdze, niech przyjmuje urzędy, uprawia politykę, niechaj folguje niemoralności i biczuje moją męką!” Pisząc te słowa ani Blezer ani przywoływany przez niego Chrystus nie znali jeszcze jednej z najohydniejszych zbrodni kościoła a mianowicie pedofilii!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
5
~Oscar7 2011-05-01 (21:38) 4 lata 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 7 minut temu

Prawda jest taka że...
Namalujcie farbą twarz i owińcie prześcieradłem, twarz będzie szersza niż wam się wydaje :-) Oglądałem na Discovery o tym całunie, odkryli że jest to malowidło... da Vinci'ego Obraz przedstawia Monalize czyli jego, zapraszam do porównania twarzy Da Vinci Monaliza kontra całun "turyński", sami się przekonacie kto mówi prawdę!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

1
2
~Wera1234542 2011-07-17 (20:40) 4 lata 6 miesięcy 26 dni 11 godzin i 5 minut temu

Całun turyński
Widziałam to w telewizji to jdst wielki cud

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
5
~rosomak 2011-10-17 (17:22) 4 lata 3 miesiące 26 dni 14 godzin i 23 minuty temu

Nie wiem czy Całun Turyński jest prawdą czy mistyfikacją, ale kler kościoła katolickiego tyle rzeczy sfałszował, że trudno mi w to co mówi kler katolicki. Np. znakiem chrześcijan była ryba, a teraz ku wygodzie nie wiadomo czyjej ustanowili krzyż, a to przecież rzymska szubienica.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

16
3
~Vetinari 2011-09-27 (10:49) 4 lata 4 miesiące 16 dni 20 godzin i 56 minut temu

Ciekawe, że ci naukowcy nie zauważyli istotnego szczegółu - grupa krwi AB powstała na wskutek mieszania się kaukaskiej grupy krwi A i mongolskiej B w Europie, problem w tym, że powstała... w X wieku n.e. - czyli za czasów Chrystusa teoretycznie powinno być niemożliwe by ktoś ją posiadał. Można wysunąć tezę, że istniały pojedyncze przypadki powstałe na wskutek mieszania z ludami azjatyckimi, ale w przypadku Chrystusa znany jest jego rodowód od króla Dawida, w dodatku Żydzi nie mieli w zwyczaju (i nadal nie mają) łączenia się z jakimikolwiek innymi grupami etnicznymi. Więc co na to powiedzieliby naukowcy?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

13
4
~Oj 2011-10-19 (22:03) 4 lata 3 miesiące 24 dni 9 godzin i 42 minuty temu

żaden chrześcijanin nie oddaje czci nikomu, ani niczemu tylko jedynemu Bogu. Bóg jest osobą , realną tak jak ty i ja. Przyszedł na świat w fizycznym ciele 2000 lat temu, aby objawić nam samego siebie. "do swojej własności przyszedł, a swoi go nie poznali." Pisze o tym biblia, " Cale pismo jest natchnione przez Boga pożyteczne do rzynierzenauki, wykrywania błędów i życia w sprawiedliwości." Ja kocham Boga, oddałam swoje życie Panu Jezusowi i Jest dla mnie Panem mojego życia i zbawicielem. Opiekuje się mną i moją rodziną. Najważniejsze ,że moje imię jest zapisane w niebie. Biblia jest żywym słowem posłanym od Boga, jest jego wolą dla naszego życia a oczyścić się musimy tutaj na ziemi z naszych grzechów i upadków, czyśca nie ma . Nie znamy Go bo Go nie szukamy. A Jezus powiedział: "Kto mnie szuka to mnie znajdzie, kto mnie szuka całym swoim sercem." Ja nie szukałam Boga, On mnie znalazł . Gdy się pogubiłam w swoim życiu i gdy obłuda i kłamstwa tego świata(i moje też) nie dawały żyć, z płaczem Wołałam do Pan Jezusa że to nie możliwe że to wszystko nie ma sensu, że nie możliwe żeby istniało tylko kłamstwo , obłuda, złodziejstwo żeby mnie zabrał z tego świata, albo je zmienił. Nie zabrał i dzięki Bogu nie zabrałam swojego życia sobie sama. Bóg działa różnie, mi postawił osoby które mnie przyprowadziły do niego, ale przemówiło do mnie jego słowo, gdy powiedział do mnie " nie ma innej drogi dla ciebie" , A gdy ze łzami w otwarłam biblie na Słowa Pan Jezusa " Ja jestem droga, prawda i życie" To już wiedziałam że jest prawdziwe życie w Jezusie Chrystusie. Oddałam Jemu życie, podjęłam najważniejszą decyzję swego życia. Zawarłam przymierze z Bogiem, poprzez chrzest wodny. Biblia mówi " kto uwierzy i da się ochrzcić zbawiony będzie, a kt o nie uwierzy będzie potępiony". Zbawienie jest z wiary. Zadne obrzędy, umartwiania się , datki , pielgrzymki, relikwie, żadni święci nie wykupią nas. Zbawienie jest z łaski, jest darem, prezentem od Boga. Możemy je wziąść, ale nie możemy kupić." Nie ma innego imienia danego ludziom przez które moglibyśmy być zbawieni" Jestem uczniem Chrystusa i cieszę się z tego. Pokój Boży przewyższ wszelki rozum. Nowy testament o tym pisze. Nie pozostawiajcie swojego zbawienia innym. Proszę czytajcie ewangelie i Wzywajcie Pana, on jest blisko, nie uważnie go szukamy , bez przyczyny odrzucamy, nie badamy. Zachęcam do czytania Słowa żywota, "jeśli nie będziecie jeść tego Chleba nie będziecie mieli żywota w sobie."Jezus powiedział:" Ja jestem chlebem żywym" Dobranoc.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

10
3
~borts 2011-09-22 (09:18) 4 lata 4 miesiące 21 dni 22 godziny i 27 minut temu

Zobaczcie co jest napisane w ew.Jana 20 rozdział a wersety od 3 do 7 -ten fragment Biblii rozwiązuje kwestie całunu raz na zawsze i nie traćcie czasu na pustą gadaninę-tam jest napisane, że ciało Jezusa było owinięte w bandaże a głowa osobno chustą i to wszystko leżało osobno-no chyba, że ktoś to skleił 2 tysiące lat temu super-glu !!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
7
~calun jest prawdziwy 2013-03-04 (14:42) 2 lata 11 miesięcy 8 dni 17 godzin i 3 minuty temu

witam przeczytalem w opiniach ze grupa krwi AB powstal ok. X w. n.e , moze i powstala ale to ze Pan Jezus mial ja predzej to nie znaczy ze to jest nie prawda bo przeciez Pan Jezus to syn boży a nie syn dwoch ludzi ziemskich tylko Maryi i Pana Boga wiec skad opinie ze Pan Jezus nie mial grupy AB. wiec sa tu ludzie wogole nie znajacy religii chrzescijanskiej i tylko prowokujacy by sie odwrocic od Boga wiec to sa chyba jechowi.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

regulamin serwisu